Згода на обробку персональних даних та на медичне втручання в одному бланку

1838

Запитання

Чи вважатиметься порушенням поєднання в одному бланку згоди пацієнта на медичне втручання та згоди на обробку персональних даних?

Відповідь

До серпня 2014 року форма згоди (№ 003-6/о) була змістовно ширшою — передбачалася не лише згода на лікування й діагностику, а й на обробку персональних даних і їх внесення до локальної інформаційної системи.

Після реформування законодавства у сфері персональних даних наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України» від 08.08.2014 № 549 текст інформованої згоди змінено (зникли положення про отримання згоди на обробку персональних даних), тому бажано використовувати нову форму інформованої добровільної згоди.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати роботу сімейного лікаря

З’ясуємо, які вимоги нині висуває законодавство до роботи лікарів первинної ланки медичної допомоги. А ще підкажемо, як підписувати декларації з пацієнтами. Детальніше про роботу сімейного лікаря — у статті
12608

Як оформити відмову пацієнта від щеплення

Законодавство дозволяє громадянам відмовлятися від щеплень. Однак відмова від вакцинації має бути обдуманою та виваженою, а медичний персонал повинен володіти процедурою оформлення відповідних документів
73727

Права пацієнтів: види та відповідальність за недотримання

Дотримання прав і свобод людини та громадянина в сфері охорони здоров'я є одним з основних принципів охорони здоров'я в нашій країні. Які права пацієнтів згідно із законодавством України та хто відповідальний за захист прав пацієнтів?
7139