Можно ли привлекать заведующих отделениями для дежурств?

477

Запитання

В медицинском учреждении нет врача. Поэтому пришлось привлекать к работе врачей стационара для дежурств. Считаются ли эти дежурства сверхурочными? Можно ли к ним привлекать заведующих отделениями?

Відповідь

Ситуация, когда к дежурствам в отделении привлекают специалистов извне, не такая уж и редкая. Случается такое тогда, когда в лечебном учреждении нет вакантных должностей за определённой специальностью. Такое дежурство считается сверхурочным (п. 5.2 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, утверждённых совместным приказом Минтруда и МЗ № 308/519 от 05.10.2005 года).

Если же вакантные места есть, врачи могут работать на условиях внутреннего совместительства. Заведующие отделениями также могут работать на таких условиях.

Читайте: "Рабочее время врача: нормы, примеры расчета"

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як вести облік та оплачувати роботу працівників ЗОЗ в умовах воєнного стану

Експерт пояснює, як нараховувати зарплату працівникам, які призвані на військову службу, пішли в тероборону чи працюють дистанційно, як табелювати відсутність працівників та як діяти, якщо підприємство чи частина його підрозділів не працюють
7155

Норми робочого часу: складаємо графік роботи медиків на 2022 рік

Надворі осінь, а ми вже розрахували для вас баланс робочого часу на 2022 рік. Складіть графіки роботи працівників на наступний рік та дізнайтеся, на які канікули розраховувати, аби спланувати відпустки
98424