Компенсація за невикористану «чорнобильську» відпустку

925

Запитання

Чи виплачувати медпрацівнику при звільненні компенсацію за невикористану «чорнобильську» відпустку?

Відповідь

Ні. Додаткову відпустку зі збереженням заробітної плати (ст. 20, 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XIIдалі — чорнобильська відпустка) надають не за роботу, а за шкоду від Чорнобильської катастрофи — постраждалим категорій 1 та 2. Тому цю відпустку не можна вважати щорічною додатковою відпусткою (ст. 76 КЗпПст. 7, 8 Закону № 504).

На чорнобильську відпустку не поширюються гарантії, передбачені Законом № 504, зокрема щодо виплати компенсації при звільненні.

Якщо працівник-чорнобилець звільняється і цього року не використав чорнобильську відпустку:

  • не виплачуйте компенсацію;
  • видайте працівнику довідку про те, що він не використав відпустку;
  • порадьте працівнику надати довідку при працевлаштуванні на наступне місце роботи.

Компенсація за невикористану «чорнобильську» відпусткуЧитайте: "Льготные пенсии медработникам: условия начисления"

Роботодавець повідомить установу з питань соціального захисту населення про прийняття чорнобильця та зможе надати таку відпустку до кінця календарного року.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки медичних працівників

Відпустки медичних працівників через професійні особливості викликають багато запитань у відділу кадрів медичного закладу. Розкажемо, як правильно надати відпустку та які документи оформити
80366

Чи згорять відпустки, не використані в минулі роки, коли набере чинності новий Закон про працю

У працівників накопичилися дні невикористаних відпусток за кілька років. У когось залишилося п’ять днів відпустки, у когось — 30. Чи «згорять» ці дні після того, як набере чинності новий Закон про працю?
3193