Чи ультрафіолетове випромінювання знищує ВІЛ

1070

Запитання

Чи ультрафіолетове випромінювання знищує ВІЛ, наприклад, в приміщеннях маніпуляційної тощо.

Відповідь

Так, знищує, проте доза УФ-опромінення має становити 5000 Дж/м2.

Нагадаємо, величиною Дж/м2 або мкДж/см2 ми вимірюємо поверхневу дозу (експозицію) бактерицидного опромінення — поверхневу щільність енергії бактерицидного випромінювання. Вона обчислюється як добуток поверхневої щільності бактерицидного потоку випромінювання та часу, протягом якого діє випромінювання на поверхню.

Поверхнева доза бактерицидного опромінення, яку безпечно для здоров’я може отримати людина за кожні 8 годин безперервного перебування у приміщенні, в якому увімкнено ультрафіолетові бактерицидні лампи, становить 6000 мкДж/см2, що дорівнює 60 Дж/м2.

Поверхнева доза бактерицидного опромінення, яка необхідна, наприклад, для деконтамінації 99% мікобактерій туберкульозу у приміщенні, становить 10 000 мкДж/см2, тобто 100 Дж/м2.

Це означає, що УФ-опромінювачі, які працюють у закладі охорони здоров’я, не знищують ВІЛ на робочих поверхнях, інструментарії тощо.

Чи ультрафіолетове випромінювання знищує ВІЛЧитайте: "Антибіотикорезистентність: контроль в межах медичного закладу"

  За кімнатної температури кров ВІЛ-інфікованого, залишена в пробірці, зберігає інфекційну активність протягом 8-18 днів. За температури 56 °С вірус гине протягом 20 хвилин; за температури 42-48 °С протягом 30 хвилин інактивується, відповідно, 40-63% вірусу. У спеціально ліофілізованому стані (сухе осушування) вірус не гине протягом п’яти років у разі зберігання за температури 4 °С.

Як керівнику з медсестринства організувати вакцинацію у 2025 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Методи стерилізації виробів медичного призначення та хірургічних інструментів

Стерилізація — це обробка медичних інструментів для запобігання інфікуванню через медичні вироби. Особливо необхідна стерилізація інструментарію, що контактував зі слизовою оболонкою пацієнта, біологічними рідинами тощо. Докладно про види та методи стерилізації хірургічних інструментів читайте в статті
121960

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
135691

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10829