Чи має вестися листок призначень наркотичних засобів на виписаний за рецептом морфін?

483

Запитання

Чи має вестися листок призначень наркотичних засобів на виписаний за рецептом морфін, якщо хворий вводить його собі самостійно?

Відповідь

Відповідно до пункту 26 Постанови № 333 призначення наркотичних засобів, психотропних речовин хворим, яким медична допомога надається в стаціонарних умовах, здійснюється в листку призначень за формою, визначеною Міністерством охорони здоров’я України, з обов’язковим записом у медичній картці такого хворого.

Призначення наркотичних засобів, психотропних речовин хворим, які отримують лікування в амбулаторних умовах, здійснюється в листку призначень за формою, визначеною Міністерством охорони здоров’я України, з обов’язковим записом у медичній картці амбулаторного хворого. Тобто в обох випадках ведеться листок призначення.

Хворому виписали рецепт на десять днів, але доза виявилася недостатньою. Можна виписати ще один рецепт чи потрібно чекати ще десять днів?

Чекати не можна ні в якому разі. Якщо хворий зателефонував або прийшов у заклад охорони здоров’я з проханням збільшити дозу, лікар у картці амбулаторного хворого обгрунтовує, що доза виявилася недостатньою, і перепризначає дозу (наприклад було по таблетці на день, а перепризначив по дві таблетки на день).

Обгрунтування лікар пише лише раз, а не кожні десять днів, у разі, якщо доза препарату не збільшується.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ліцензія на наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори: оновлений перелік документів

Щоб отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, подайте відповідну заяву до органу ліцензування. Які документи додати до заяви та хто видає ліцензію на прекурсори, пояснюємо в статті
23768