МОЗ заборонило перевозити інфекційно небезпечні відходи в первинному пакованні — Наказ № 1827
Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Про зміни без води і стресу
01.04.2025 набув чинності наказ МОЗ від 31.10.2024 № 1827. Він затвердив новий Порядок управління медичними відходами.
Управління інфекційно небезпечними відходами
Вимоги до паковання і маркування інфекційно небезпечних відходів містить додаток 2 до ДсанНіП № 1827.
Перед тим як перевозити інфекційно небезпечні відходи (окрім імунобіологічних лікарських засобів та відходів крові) за межі підрозділу або ЗОЗ, надійно запакуйте їх. Контейнери первинного паковання щільно закрийте кришками, мішки міцно зав’яжіть і помістіть у контейнери вторинного паковання, які відповідають ДСТУ EN 840-1:2018 (EN 840-1:2012, IDT) «Контейнери для збирання та перероблення відходів пересувні. Частина 1. Контейнери двоколісні місткістю до 400 л для гребінчастих підіймальних пристроїв. Розміри та конструкція», затвердженому наказом ДП «УкрНДНЦ» від 19.12.2018 № 517 (далі — ДСТУ EN 840-1).
Непридатні імунобіологічні лікарські засоби з первинною упаковкою, яка не втратила цілісності, для перевезення не потребують первинного паковання. Складайте їх одразу в контейнери вторинного паковання, які відповідають ДСТУ EN 840-1.
Для відходів крові та її компонентів також використовуйте одне паковання: герметичні контейнери, призначені виробником для паковання інфекційно небезпечних відходів. Ємності мають бути стійкі до механічних пошкоджень. Можна, наприклад, використовувати пластикові відра з кришкою.
Перевозити інфекційно небезпечні відходи за межі місця утворення в первинному пакованні заборонено.
Пригадайте, що змінилося у правилах поводження з медичними відходами з 1 квітня.
За матеріалом журналу «Довідник головної медичної сестри»