Мета проектів — посилити систему охорони здоров’я України для забезпечення профілактики, догляду та лікування ВІЛ/СНІД-інфікованих, які перебувають у групі підвищеного риску. Фінансування відбувається за рахунок Програми глобального Надзвичайного плану Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR).
У заході взяли участь директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Богдан ЧЕЧОТКА, старший радник з питань ВІЛ/СНІД Офісу охорони здоров’я USAID в Україні Паола ПАВЛЕНКО, керівник Проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» Картлос КАНКАДЗЕ, керівник Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» Ната АВАЛІАНІ.
«Не зважаючи на те, що в області наразі відсутня епідемія на туберкульоз та ВІЛ/СНІД, кількість хворих в регіоні на ко-інфекцію, тобто поєднання ВІЛ/СНІД з туберкульозом, зростає. Також з початку року на Львівщині збільшилася кількість хворих на туберкульоз у занедбаній стадії. Тому співпраця в рамках проектів щодо профілактики цих недуг є надзвичайно важливою», — зазначив Богдан ЧЕЧОТКА.
Досі проект був введений лише у південних та східних регіонах країни, тепер його планують реалізувати у Львівській області. «На Львівщині в рамках реалізації проекту «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» особливу увагу буде приділено питанням удосконалення лікування хворих на стійкі до ліків форми туберкульозу та пацієнтів з ВІЛ-асоційованим туберкульозом», — доповів Картлос КАНКАДЗЕ.
Результатом прес-конференції стало підписання Протоколу про співпрацю між департаментом охорони здоров’я ОДА та Проектом USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні».