Київрада збільшить відсоток благодійних внесків для закладів охорони здоров’я

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на YouTube-канал Експертус Медзаклад — експертна підтримка для керівників ЗОЗ та керівників із медсестринства 

Михайло РАДУЦЬКИЙ, заступник голови КМДА, запропонував збільшити відсоток коштів із благодійних фондів на розвиток медичних закладів

Кожна столична лікарня має свій спеціальний рахунок, на який усі бажаючі можуть перерахувати благодійний внесок. Однак паралельно медичні заклади створюють благодійні фонди, що не контролюються міською владою.

Михайло РАДУЦЬКИЙ запропонував змінити існуючий розподіл коштів у благодійному фонді таким чином, щоб лікарні отримували 75% від суми, а не 35%, як це відбувається зараз. Таким чином, головні лікарі зможуть розвивати свої заклади не лише за рахунок бюджетних, а й благодійних коштів.

За словами РАДУЦЬКОГО, 50% від перерахованої суми на спеціальний рахунок закладу охорони здоров’я залишаються в самій лікарні, решта надходить до бюджету міста, з якого знову перераховується на розвиток системи охорони здоров’я.

«На відміну від рахунків благодійних фондів, які масово створюються у київських медичних закладах, спеціальний рахунок самої лікарні є відкритим і міська влада може проконтролювати, куди саме пішли перераховані гроші — на розвиток лікарні або в кишеню головному лікарю», — зауважив заступник голови КМДА.

додаток

Як не втратити кошти за ПМГ-2026: операційна модель, якість медичної допомоги та оплата за результат

Статті за темою

Усі статті за темою

СОПи для медсестер: зразки

Зібрали для вас СОПи для медсестер, які можуть знадобитися в щоденній роботі. Зокрема визначили й ті, що актуальні під час воєнного стану
320610

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді