Рамка цифрової компетентності працівника охорони здоров’я (далі — Рамка) — це важливий інструмент для впровадження освітніх ініціатив і формування державної політики, спрямованої на підвищення рівня цифрової грамотності, практичного використання засобів і сервісів цифрових технологій фахівців медичної сфери різних напрямів і категорій.
Особисте освітнє портфоліо: сервіс
МОЗ готувало Рамку у співпраці з Мінцифри, МОН і ННСЗУ за сприяння Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я». Підставою для розробки документа стали, зокрема:
- План заходів із розвитку цифрових компетентностей, затверджений розпорядженням КМУ від 03.03.2021 № 167-р;
- Концепція розвитку електронної охорони здоров’я, затверджена розпорядженням КМУ від 28.12.2020 № 1671-р;
- Плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженого розпорядженням КМУ від 25.04.2023 № 372-р.
Із документом можна ознайомитись на сайті МОЗ. Розробники планують його допрацьовувати й оновлювати. Наразі доступна дл завантаження перша версія Рамки цифрової компетентності працівника охорони здоров’я України.
⚡ Працюємо з операційною системою ⚡ Встановлюємо необхідне програмне забезпечення ⚡ Організовуємо роботу та навчання працівників ⚡ Працюємо в команді ⚡ Працюємо з МІС
МОЗ рекомендує використовувати Рамку:
- посадовим особам, які формують державну політику у сфері охорони здоров’я;
- розробникам професійних стандартів та кваліфікаційних характеристик;
- укладачам навчальних програм медичних закладів освіти та закладів підвищення кваліфікації працівників охорони здоров’я;
- керівникам закладів охорони здоров’я незалежно від форми власності;
- працівникам кадрових служб;
- членам атестаційних комісій.
- іншим працівникам у сфері охорони здоров’я.
Раніше МОЗ повідомило, що буде вдосконалено і впроваджено у 2024 році в процесі цифровізації охорони здоров'я.
За матеріалами МОЗ та Експертус Медзаклад