1 січня 2024 року набрав чинності наказ МОЗ «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України щодо первинної облікової документації та звітності у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу» від 09.08.2023 № 1429 (далі — Наказ № 1429). Документ гармонізує українські нормативні акти на тему ВІЛ із міжнародними та європейськими документами і скорочує кількість форм первинної облікової документації та звітних форм.
Нові вимоги до інфекційного контролю: пройти курс
Відтепер пришвидшується видача антиретровірусних препаратів пацієнтам у зв’язку зі зменшенням тривалості заповнення звітно-облікових форм.
Наказ № 1429 вносить зміни до деяких форм первинної облікової документації та звітності. Тож віднині ведіть оновлені форми, затверджені наказом МОЗ від 21.03.2012 № 182:
- № 510-1/о «Журнал обліку лікарських засобів, молочних сумішей у відділеннях і кабінетах закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу ВІЛ-інфікованим особам»;
- № 56 (місячна) «Звіт про надання антиретровірусної терапії ВІЛ-інфікованим особам за ____________ місяць 20___ року»;
- № 58 (річна) «Звіт про проведення діагностики, профілактики та лікування туберкульозу та вірусних гепатитів у ВІЛ-інфікованих пацієнтів за 20___ рік».
Окрім того, МОЗ скасувало форми первинної облікової документації та звітності:
- № 030-5/о «Контрольна карта диспансерного нагляду за ВІЛ-інфікованою особою»;
- № 510-3/о «Журнал реєстрації пацієнтів, які перебувають на антиретровірусній терапії у закладі охорони здоров’я»;
- № 57 (місячна) «Звіт про дорослих та дітей, які розпочали антиретровірусну терапію у когорті та лікуються 6, 12, 24, 36 … місяців, за місяць 20 року»;
- згоду на обробку персональних даних.
Раніше МОЗ внесло зміни до табеля оснащення медичних закладів первинки.
За матеріалами ЦГЗ