Медичні працівники зобов'язані не розголошувати дані, збережені в ЕСОЗ. Передавати персональні дані пацієнта третім особам медпрацівники можуть лише у випадках, передбачених законом, і якщо це не нашкодить пацієнту або лікуванню.
Чи має право пацієнт фотографувати свою медичну карту
Слід зауважити, що певна медична інформація в ЕСОЗ відноситься до так званих чутливих даних. Це дані про психічний статус пацієнта та дані про захворювання на ВІЛ. Для захисту медичних даних у системі передбачені наступні рівні доступу:
- медичний працівник, має безумовний доступ до усіх медичних записів, зокрема і до чутливих даних, які він сам зареєстрував (є їх автором);
- сімейний лікар має безумовний доступ до усіх медичних записів пацієнта (окрім чутливих даних);
- інші медпрацівники для повноцінного надання медичних послуг пацієнту мають безумовний доступ до усіх медичних записів (окрім чутливих даних), які вносилися в межах закладу в якому вони працюють.
В ЕСОЗ передбачено отримання дозволу на доступ. Такий дозвіл надається лише пацієнтом/його уповноваженою особою. Доступ мають певний строк дії і можуть бути відкликані пацієнтом. Перед тим як створити в ЕСОЗ такий дозвіл, медичний працівник зобов’язаний пояснити пацієнту, для чого йому потрібна інформація. Такий дозвіл обов'язково має надаватися за усвідомленої згоди пацієнта. А якщо дозвіл потрібний до чутливих даних, то така згода пацієнта, згідно з чинним законодавством, обов'язково має бути зафіксована письмово (в довільній формі).
Створення в ЕСОЗ дозволу на доступ відбувається з підтвердженням такої дії пацієнтом (уповноваженою особою), в залежності від методу автентифікації який було вказано під час реєстрації пацієнта в ЕСОЗ. Це може бути код підтвердження з смс або інший спосіб підтвердження, наприклад, через надання документів, які підтверджують особу.
Підвищуйте кваліфікацію за програмою «Цифрові навички у роботі медпрацівника».
За матеріалами НСЗУ