В Україні успішно працює механізм електронних лікарняних, що формуються на основі електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність (МВТН). Про те, як їх отримати, перебуваючи за кордоном, розповіли в МОЗ.
Наразі, за інформацією МОЗ, в електронній системі охорони здоров’я сформовано 15,4 млн МВТН, на основі яких видано 13,6 млн електронних лікарняних, у тому числі 6,07 млн лікарняних, що видано з початку повномасштабної війни. МВТН має бути сформований в день звернення пацієнта, якщо згідно з висновком лікаря пацієнт має тимчасову втрату непрацездатності. МОЗ наголошує:
"Якщо отримали МВТН за кордоном, то можете звернутись до свого сімейного чи лікуючого лікаря, перебуваючи ще за кордоном, або по поверненню в Україну. На підставі наданих іноземних медичних документів з нотаріальним перекладом формується листок непрацездатності в реєстрі електронних листків непрацездатності Пенсійного фонду, і таким чином ви зможете швидше отримати гарантовані державою соціальні виплати. У будь-якому разі мають бути надані іноземні медичні документи та їх нотаріально завірені переклади українською мовою".
Якщо ви виїжджаєте за кордон для продовження лікування і маєте вже відкритий МВТН, щоб продовжити строк тимчасової непрацездатності варто надіслати лікуючому лікарю іноземні медичні документи, в яких має бути зазначено строки вашої непрацездатності.
Якщо ви хворіли за кордоном і маєте медичні документи, які підтверджують це, але не надіслали під час хвороби своєму лікарю в Україну ці документи, впродовж року від перенесеної хвороби ви ще можете звернутися до свого сімейного лікаря для формування МВТН тими датами, що зазначені в іноземних медичних документах. Про це повідомляє МОЗ.
У випадках лікування за кордоном, МВТН може бути сформований в таких категоріях:
- «Захворювання або травма загального характеру»;
- «Догляд за хворою дитиною»;
- «Вагітність та пологи»;
- «Ортопедичне протезування».
Раніше повідомлялося, що з 1 січня 2023 року в оплаті лікарняних в Україні відбулися зміни.