За словами Міністра охорони здоров’я України Олександра КВІТАШВІЛІ, впровадження пілотних проектів сприяло:
- зниженню показників смертності;
- поліпшення доступу населення до медичних послуг;
- поліпшенню матеріально-технічної бази амбулаторій і лікарень;
- підвищенню заробітної медичного персоналу.
«Як відомо, в рамках реформи системи охорони здоров'я розділили первинну і вторинну ланки надання медичної допомоги за структурно-функціональним принципом. У результаті, у пілотних областях була модернізована служба екстреної медичної допомоги, збільшилася кількість амбулаторій загальної практики - сімейної медицини, кількість медичних працівників та автомобілів швидкої допомоги».
Серед досягнень пілотних проектів Міністр також виокремив:
- модернізацію служби екстреної медичної допомоги;
- збільшення кількості амбулаторій загальної практики — сімейної медицини, збільшення кількості медичних працівників та автомобілів швидкої допомоги»;
- створення міжрайонних пологових і перенитальних центрів завдяки централізації акушерської допомоги та об'єднання фінансових ресурсів на рівні обласного бюджету, що вдвічі знизило рівень показників малюкової смертності;
- початок вкладення коштів у матеріально-технічну базу сільських та селищних медичних закладів на Вінниччині;
- збільшення фінансування на ліки та харчування пацієнтів у стаціонарі на Дніпропетровщині завдяки фінансуванню установ вторинної ланки медичної допомоги з обласного бюджету.
Крім того, Міністр нагадав про запровадження програм місцевих стимулів у пілотних областях — додаткове фінансування та надання житла медичним працівникам.
Підбиваючи підсумки, Олександр КВІТАШВІЛІ зазначив: «Реформа буде успішною за умови спадковості її подальшої реалізації і цілеспрямованому руху вперед, а строки впровадження залежать від оперативності її законодавчого просування».