Таке рішення МОЗ затвердило наказом № 1599 «Про затвердження Положення про військову інтернатуру» від 06.09.2022.
Нова модель військової інтернатури враховує особливості підготовки військових лікарів та фармацевтів в інтернатурі, а також розвиток професійної військової освіти й проходження військової служби.
Військова інтернатура — це форма первинної спеціалізації осіб за лікарськими та фармацевтичними спеціальностями для отримання кваліфікації лікаря-спеціаліста або фармацевта-спеціаліста, підвищення професійного рівня військової освіти офіцерів медичної служби та набуття фахових компетентностей, що забезпечують виконання службових обов’язків.
⚡ Формуємо обсяг діяльності медзакладу ⚡ Складаємо штатний розпис ⚡ Обираємо систему оплати праці ⚡ Оформлюємо трудові відносини з працівниками ⚡ Готуємося до перевірки ⚡ Держпраці
Випускники другого (магістерського) рівня вищої освіти проходитимуть військову інтернатуру за такими спеціальностями галузі знань 22 «Охорона здоров’я»:
- 221 «Стоматологія»;
- 222 «Медицина»;
- 226 «Фармація, промислова фармація».
Навчання відбуватиметься на базах стажування військових інтернів та в Українській військово-медичній академії.
Військова інтернатура передбачає підготовку з восьми спеціальностей:
- Анестезіологія та інтенсивна терапія
- Внутрішні хвороби
- Загальна практика — сімейна медицина
- Епідеміологія
- Інфекційні хвороби
- Хірургія
- Стоматологія
- Фармація.
Окрім того, що під час вступних випробувань вступники до військової інтернатури складатимуть вступні іспити з конкурсних предметів, фахівці з приймальної комісії проводитимуть психологічне обстеження, оцінюватимуть рівень фізичної підготовленості та здійснюватимуть остаточний медичний огляд.
Нові вимоги поширюються на осіб, які вступають у військову інтернатуру з 2022 року.
Інтерни здобуватимуть компетентності за відповідною лікарською або фармацевтичною спеціальністю, засвоюватимуть і поглиблюватимуть знання, уміння та практичні навички з військових та військово-медичних чи військово-фармацевтичних дисциплін.
МОЗ продовжує формувати кадровий резерв військових лікарів та фармацевтів. Зокрема при МОЗ працює міжвідомча робоча група з питань збільшення контингенту для підготовки офіцерів медичної служби запасу для потреб ЗСУ та інших силових структур.
За матеріалами сайту МОЗ