МОЗ повідомило, що зараз українські лікарні забезпечені понад 11 тисячами генераторів для безперебійного електроживлення. Понад три тисячі генераторів доставили до медзакладів за час повномасштабної війни.
МОЗ наголосило: при аварійних відключеннях світла енергетичне обладнання спрацьовуватиме та постачатиме напругу в мережу. Таким чином медзаклади зможуть продовжувати функціонувати, а лікарі надаватимуть медичну допомогу пацієнтам. Наявність у лікарні зі стаціонарним відділенням щонайменше одного генератора є умовою для її контрактування із НСЗУ. Крім того, лікарні мають бути забезпечені запасом пального на 120 годин роботи.
Ще одним важливим питанням є забезпечення лікарень системами автономного водо- і теплопостачання. Зокрема, частина лікарень мають власні свердловини та котельні, що робить їх ще більш стійкими.
Також для забезпечення автономної роботи частина лікарень мають станції супутникового інтернету «Starlink». Тому у разі критичних ситуацій, коли відсутня електроенергія і є перебої із мобільною мережею, лікарні зможуть залишатися на звʼязку.
Крім того, лікарні оснащуються альтернативними та екологічними джерелами електроенергії — сонячними панелями та акумуляторами.
Забезпечення українських лікарень альтернативними джерелами електроенергії та їх підсилення триватиме й надалі, щоби медзаклади бути готові до викликів та могли ефективно працювати за будь-яких умов. На цьому наголосили прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
За матеріалами МОЗ