Працевлаштування внутрішньо переміщених медиків: МОЗ нагадало перелік документів

Які документи потрібні внутрішньо переміщеним медикам для працевлаштування в інші медичні заклади країни? Роз'яснення дали в МОЗ

photo_2022-09-30_09-39-21.jpg

Через війну, яку веде росія проти України, багато медичних працівників з тимчасово окупованих території та територій, де ведуться бойові дії чи існує висока загроза обстрілів, змушені працевлаштуватися у більш безпечних регіонах. Які документи їм для цього потрібні? Про це розповіли у МОЗ.

Планування штату та оплата праці медпрацівників

У МОЗ наголошують, що для внутрішньо переміщених медичних працівників порядок працевлаштування є стандартним. Для працевлаштування слід підготувати такі документи:

  • паспорт або ID-картка — документ, що засвідчує особу;
  • ідентифікаційний номер;
  • документ, що підтверджує освіту та професійну кваліфікацію (диплом, сертифікат лікаря-спеціаліста, посвідчення про кваліфікаційну категорію);
  • документ, що підтверджує професійний стаж (трудова книжка);
  • заява з проханням про прийняття на роботу.

Також МОЗ повідомляє:

«Якщо під час війни особа загубила документи або не має можливості їх забрати чи отримати, то відповідно до ст. 14-1 ЗУ «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», безконтактний електронний носій (ID-картка) та паспорт громадянина України для виїзду за кордон, сформовані у сервісі «Дія», мають таку ж юридичну силу, що й звичайні, паперові оригінали. Тому у разі втрати паспорта варто використовувати мобільний застосунок «Дія».

Подати документи на оформлення ID-картки та закордонного паспорта, а також відновити втрачені документи можна у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП), у підрозділах Державної міграційної служби.

МОЗ наголошує, що питання тимчасового залучення медиків із числа внутрішньо переміщених осіб у заклади охорони здоров’я врегульовано наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.03.2022 р. № 414 «Про облік та табелювання медичних працівників, які надають медичну допомогу поза основним місцем роботи в період воєнного стану на території України». Відтак, облік робочого часу медпрацівника здійснюється у закладі, до якого його направлено. Потім ці дані спрямовуються до закладу за основним місцем роботи, після чого він отримує заробітну плату. 

Раніше у МОЗ давали роз'яснення як відновити втрачені медичні документи під час війни.

 

За матеріалами сайту МОЗ

 

Робота за програмою медичних гарантій у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Штатний розпис КНП: поради щодо складання

Керівники КНП самостійно вирішують питання стосовно розподілу коштів, складання штатного розпису, оплати праці. Пояснимо, як скласти штатний розпис, вкажемо на підводні камені та допоможемо їх обійти
106539

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді