У період з 30 червня до 4 липня спалах вітряної віспи зафіксували в одному з кризових центрів міста Чернівці.
По медичну допомогу звернулись 20 вихованців Миколаївського обласного будинку дитини, що був евакуйований до міста в березні 2022 року. У дітей старшої групи, віком від 2 до 4 років, зафіксували характерні симптоми вітряної віспи. Одну дитину госпіталізували до Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні, дев'ятнадцятеро проходять амбулаторне лікування відповідно до лікарських призначень.
Інфекційний контроль за новими правилами: усе про наказ № 1614
Під час перебування у закладі діти контактували з внутрішньо переміщеними особами (ВПО) з інших міст, які також мешкають у кризовому центрі. У межах еепідеміологічного розслідування усіх контактних дітей ізолювали з подальшим медичним спостереженням за ними. Також фахівці забезпечили комплекс санітарно-гігієнічних заходів і рекомендували закладу тимчасово не приймати нових ВПО.
Центр громадського здоров’я (ЦГЗ) нагадує, що вітряна віспа (вітрянка) — це високоінфекційне гостре вірусне захворювання, що переважно вражає дітей. Воно характеризується помірною загальною інтоксикацією і плямисто-папульно-верикульозним висипом на шкірі та слизових оболонках. Здебільшого діти інфікуються у віці 2–4 роки.
Раніше в Україні створили платформу доказової інформації про здоров’я під час війни «Бережи себе».
За матеріалами сайту ЦГЗ
⭐ Cтворюємо комісії з інфекційного контролю в ЛПЗ ⭐ Організовуємо епіднагляд ⭐ Повідомляємо про пацієнтів з інфекційним захворюванням ⭐ Стримуємо внутрішньолікарняні інфекції