МОЗ затвердило новий порядок психіатричних оглядів

Документ набрав чинності 29 червня 2022 року

МОЗ затвердило новий порядок психіатричних оглядів

Порядок проведення попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин, затверджений наказом МОЗ від 18.04.2022 № 651 (далі — Наказ № 651; Порядок № 651).

Зміни в переліках медзакладів і посад у 2022-му

Пункт 2 Порядку № 651 визначає, що попередній, періодичний та позачерговий психіатричні огляди, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин, проводить лікар-психіатр у закладі з надання психіатричної допомоги будь-якої організаційно-правової форми, або фізична особа — підприємець. Умова — вони мають ліцензію на медпрактику і забезпечують на її підставі медичне обслуговування населення, безпосередньо пов’язане з наданням психіатричної допомоги.

Окрім порядку проведення психіатричного огляду, Наказом № 651 МОЗ затвердило три нові форми первинної облікової документації та інструкції до їх заповнення:

  • № 100-1/о «Протокол про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин № ___»
  • № 100-2/о «Довідка про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин № ___»
  • № 100-3/о «Журнал реєстрації виданих Довідок про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин»

Нагадуємо, що 1 червня втратили чинність попередні порядки проведення обов'язкових психіатричних і наркологічних оглядів, а саме накази МОЗ:

  • «Про обов’язковий профілактичний наркологічний огляд і порядок його проведення» від 06.11.1997 № 1238
  • «Про затвердження Порядку проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів і переліку медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для особи, яка провадить цю діяльність, або оточуючих» від 27.09.2000 № 1465

Підстава — постанова КМУ «Про затвердження переліку медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для особи або оточуючих» від 10.05.2022 № 577.

✅✅✅ Наркотичні лікарські засоби: зміни для ліцензіатів

Із 29 червня не керуйтеся також:

  • наказом МОЗ «Про затвердження Інструкції про проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів» від 17.01.2002 № 12
  • Інструкцією про профілактичний наркологічний огляд та його обов’язкові обсяги, затвердженою наказом МОЗ від 28.11.1997 № 339 (далі — Наказ № 339)
  • Положенням про сертифікати про проходження профілактичного наркологічного огляду, затвердженим Наказом № 339

Як бачимо, замість окремих документів про психіатричний і наркологічний огляди, тепер маємо один – про психіатричний огляд. Ба більше, МОЗ виключило положення та облікові форми, що стосуються наркоогляду, із Наказу № 339.

Раніше МОЗ затвердило методрекомендації з медичної допомоги постраждалим внаслідок дії агентів біологічної зброї.

Підготувала Ольга Дубина,
головний редактор Експертус Медзаклад

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Статті за темою

Усі статті за темою

Симптоми, причини та лікування ПТСР

Із кожним днем війни зростає кількість людей, які відчувають на собі її наслідки. Що таке посттравматичний стресовий розлад — розповідаємо в статті. Скачайте протокол лікування ПТСР та використовуйте в роботі
33802

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді