МОЗ затвердило новий порядок психіатричних оглядів

Документ набрав чинності 29 червня 2022 року

МОЗ затвердило новий порядок психіатричних оглядів

Порядок проведення попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин, затверджений наказом МОЗ від 18.04.2022 № 651 (далі — Наказ № 651; Порядок № 651).

Зміни в переліках медзакладів і посад у 2022-му

Пункт 2 Порядку № 651 визначає, що попередній, періодичний та позачерговий психіатричні огляди, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин, проводить лікар-психіатр у закладі з надання психіатричної допомоги будь-якої організаційно-правової форми, або фізична особа — підприємець. Умова — вони мають ліцензію на медпрактику і забезпечують на її підставі медичне обслуговування населення, безпосередньо пов’язане з наданням психіатричної допомоги.

Окрім порядку проведення психіатричного огляду, Наказом № 651 МОЗ затвердило три нові форми первинної облікової документації та інструкції до їх заповнення:

  • № 100-1/о «Протокол про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин № ___»
  • № 100-2/о «Довідка про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин № ___»
  • № 100-3/о «Журнал реєстрації виданих Довідок про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин»

Нагадуємо, що 1 червня втратили чинність попередні порядки проведення обов'язкових психіатричних і наркологічних оглядів, а саме накази МОЗ:

  • «Про обов’язковий профілактичний наркологічний огляд і порядок його проведення» від 06.11.1997 № 1238
  • «Про затвердження Порядку проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів і переліку медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для особи, яка провадить цю діяльність, або оточуючих» від 27.09.2000 № 1465

Підстава — постанова КМУ «Про затвердження переліку медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для особи або оточуючих» від 10.05.2022 № 577.

✅✅✅ Наркотичні лікарські засоби: зміни для ліцензіатів

Із 29 червня не керуйтеся також:

  • наказом МОЗ «Про затвердження Інструкції про проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів» від 17.01.2002 № 12
  • Інструкцією про профілактичний наркологічний огляд та його обов’язкові обсяги, затвердженою наказом МОЗ від 28.11.1997 № 339 (далі — Наказ № 339)
  • Положенням про сертифікати про проходження профілактичного наркологічного огляду, затвердженим Наказом № 339

Як бачимо, замість окремих документів про психіатричний і наркологічний огляди, тепер маємо один – про психіатричний огляд. Ба більше, МОЗ виключило положення та облікові форми, що стосуються наркоогляду, із Наказу № 339.

Раніше МОЗ затвердило методрекомендації з медичної допомоги постраждалим внаслідок дії агентів біологічної зброї.

Підготувала Ольга Дубина,
головний редактор Експертус Медзаклад

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Стандартні операційні процедури: як розробити та впровадити в роботу медзакладу

Усні інструкції щодо виконання тих чи тих маніпуляцій і процедур дуже ненадійні. Щоб надавати медичну допомогу на найвищому рівні, затвердьте стандартні операційні процедури (СОПи)
51329

Хронічне обструктивне захворювання легень: новий протокол, етапи надання медичної допомоги

17 листопада — Усесвітній день боротьби проти хронічного обструктивного захворювання легень. Про алгоритм обстеження, лікування та особливості освітньої роботи з пацієнтами зі ХОЗЛ читайте у статті
354

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді