Хто має проходити обов'язкові профілактичні медичні огляди під час війни: роз'яснення від МОЗ

Обов'язкові профілактичні медичні огляди в Україні проводять, щоб запобігти розповсюдженню інфекційних та небезпечних захворювань та задля динамічного спостереження за станом здоров'я працівників

Хто має проходити обов'язкові профілактичні медичні огляди під час війни: роз'яснення від МОЗ

МОЗ наголошує, що під час воєнного стану порядок проходження обов’язкових медичних оглядів не змінюється. Як і в мирний час, їх організовують відповідно до законів та підзаконних актів України, зокрема Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (ст. 26).

Атестація робочих місць під час воєнного стану

Обов'язкові попередні (до прийняття на роботу) і періодичні медичні огляди мають проходити працівники:

  • підприємств харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі
  • лікувально-профілактичних, дошкільних і навчально-виховних закладів
  • водопровідних споруд, об'єктів комунально-побутового обслуговування
  • інших підприємств, установ, організацій, професійна чи інша діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може спричинити поширення інфекційних захворювань, виникнення харчових отруєнь
  • зайняті на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці

Обов'язкові щорічні медичні огляди проходять також особи віком до 21 року.

Роботодавець зобов’язаний власним коштом профінансувати та організувати проведення попереднього і періодичних медичних оглядів працівників.

✎ Повний перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких мають проходити обов'язкові профілактичні медичні огляди, затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 559 від 23 травня 2001 року.

Відповідно до Переліку, затвердженого наказом МОЗ України № 280 від 23 липня 2002 року, обов'язковий профілактичний медогляд передбачає:

  • загальне обстеження лікарями-спеціалістами — терапевт, дерматовенеролог, отоларинголог, стоматолог та інші (за потреби)
  • лабораторне обстеження
  • функціональне обстеження

✎ Щоб пройти медичний огляд, особа подає документ, що посвідчує особу, та фотокартку розміром 3 х 4 см.

Власники підприємств, установ, організацій або уповноважені ними органи відповідальні за організацію і своєчасність проходження працівниками обов'язкових медичних оглядів і допущення їх до роботи без наявності необхідного медичного висновку.

Якщо працівники без поважних причин не пройшли у встановлений термін обов'язковий медичний огляд у повному обсязі, їх відсторонюють від роботи відсторонюються і можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності.

Раніше ми анонсували семінар «Якісна медична допомога без конфліктів із пацієнтами під час війни».

За матеріалами сайту МОЗ

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді