Навіть в умовах воєнного стану в Україні не припиняють здійснювати молекулярний нагляд за штамами коронавірусу, що тут циркулюють. Постійно відбуваються секвенування та дослідження.
Як ввести посаду технічний радник з телемедицини
За словами Кузіна, найближчим часом спалахів коронавірусу не очікуємо. Він пояснив чому.
«По-перше, ми продовжуємо молекулярний нагляд за тими штамами, які циркулюють нашою територією. Наприклад, з початку війни було проведено понад 750 досліджень та секвенувань. І за результатами такого моніторингу ми фіксуємо лише превалювання штаму Омікрон. Поки нічого незвичайного немає. По-друге, через сезонність. Влітку люди більше перебувають на свіжому повітрі, а не у закритих приміщеннях. По-третє, більшість штамів потрапляють у країну через міграцію населення та міжнародні подорожі. І хоча багато українців зараз повертаються з-за кордону, але йдеться про сусідні до нас країни. Тож поки жодних хвиль коронавірусу ми не очікуємо», — пояснив головний державний санітарний лікар.
Головний державний санлікар наголосив, що зараз дуже мало інформації про новий штам, який зафіксували у Китаї, а тому зарано робити якісь прогнози. Водночас очікувано та об’єктивно з точки зору епідеміології те, що варіанти коронавірусу мутують.
Раніше головний санлікар закликав отримати в сімейного лікаря довідку про проведені щеплення.
За матеріалами сайту МОЗ
⭐ Як оформлювати та обліковувати благодійні внески ⭐ Чи можна виплатити зарплату за рахунок благодійних внесків ⭐ Як отримувати й використовувати гуманітарну допомогу ⭐ Яка відповідальність за нецільове використання гуманітарної допомоги ⭐ Як медзаклади забезпечують гуманітарною допомогою під час війни