МОЗ визначило, як медичним працівникам, які через війну не можуть працювати за основним місцем роботи, працевлаштуватися в інші медзаклади для надання медичних послуг населенню.
Як отримати компенсацію за працевлаштування переселенців
Щоб урегулювати питання тимчасового залучення медиків із числа внутрішньо переміщених осіб у заклади охорони здоров’я (ЗОЗ), МОЗ видало наказ № 414 «Про облік та табелювання медичних працівників, які надають медичну допомогу поза основним місцем роботи в період воєнного стану на території України» від 04.03.2022.
NB! Облік робочого часу медпрацівника здійснюють у закладі, до якого його направили. Відтак ці дані передають до ЗОЗ за основним місцем роботи і працівник отримує заробітну плату.
Якщо в ЗОЗ є вакансії, можна працевлаштовувати внутрішньо переміщених осіб за сумісництвом.
Станом на 22 квітня в інших медзакладах працюють вже 2015 внутрішньо переміщених медиків, зокрема:
- 1 197 — лікарі
- 574 — фахівці (медичні сестри, акушерки, фельдшери, асистенти фармацевтів)
- 244 — технічні працівники
Найбільше лікарів працевлаштували:
- у Львівській області — 265
- на Полтавщині — 89
- на Черкащині — 80
Медичні сестри, фельдшери, акушерки найчастіше отримували роботу на Полтавщині — 110 — та на Дніпропетровщині — 92.
МОЗ докладає всіх зусиль, щоб українські медики мали змогу під час війни продовжувати надавати медичні послуги в Україні та отримувати за це гідну заробітну плату.
Раніше МОЗ оприлюднив алгоритм медичної евакуації українців.
За матеріалами сайту МОЗ
⭐ Робота медзакладів та приватно-практикуючих лікарів у воєнний та повоєнний час ⭐ Трудові відносини та оплата праці в медзакладі у воєнний та повоєнний час ⭐ Конфіденційність і медична допомога ⭐ Додатковий дохід і конкурентоспроможність медзакладу