Скільки перебувати на самоізоляції та коли робити тест на COVID-19: розповідає головний санітарний лікар

UA RU
Про це Ігор Кузін повідомив під час брифінгу щодо ситуації із поширенням COVID-19

Скільки перебувати на самоізоляції та коли робити тест на COVID-19: розповідає головний санітарний лікар

За словами заступника міністра охорони здоров’я — головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, тестування на COVID-19 потрібно робити в разі появи будь-яких симптомів вірусного захворювання. Так, кашель, нежить, біль у горлі й температура є підставами для того, щоб зробити тест на коронавірус.

NB! Отримати направлення на безплатне тестування можна в сімейного лікаря.

5 документів, що допоможуть дотримати вимог санепідрежиму

Щоб установити діагноз «COVID-19», достатньо й результату експрес-тесту на антиген. Проте лише у випадках, якщо в людини вже є симптоми вірусного захворювання чи коронавірусу.

«Якщо у людини є симптоми ГРВІ а результат експрес-тестування виявився позитивним, то підтверджувати його ПЛР-тестом не потрібно», — сказав Кузін.

Людина, яка має симптоми вірусного захворювання й отримала негативний результат експрес-тесту, може бути додатково направлена на тестування методом ПЛР.

Самоізоляція людини з підтвердженим COVID-19 має тривати щонайменше 10 днів. Якщо з 10 дня після появи симптомів протягом трьох днів симптоми відсутні, то самоізоляцію можна завершувати.

✅✅✅ Положення про відділ інфекційного контролю: зразок

«Разом з тим, якщо пацієнт не має симптомів хвороби, а результат тестування виявився позитивним, то самоізоляцію варто завершувати із дотриманням тієї ж норми: якщо від 10 дня протягом трьох днів відсутні симптоми», — пояснив головний санлікар.

NB! Самоізоляцію можна закінчити раніше у випадку, якщо людина вирішила зробити ПЛР-тест раніше і його результат виявився негативним. Таке тестування не можна проходити раніше, ніж через 10 днів від дати проведення першого тесту.

Ігор Кузін наголосив, що після завершення терміну самоізоляції додатково робити тест на COVID-19 не потрібно, якщо хворий дотримувався всіх термінів самоізоляції.

Насамкінець головний санітарний лікар нагадав, що кожна із вакцин, доступних в Україні, захищає від важкого перебігу коронавірусу. Наприклад, вакцина Moderna на 90% ефективна проти госпіталізації внаслідок «Омікрону» завдяки введеню бустерної дози.

Раніше Кабмін ухвалив план вакцинації проти COVID-19 на 2022 рік.

За матеріалами сайту МОЗ

Як керівнику з медсестринства організувати вакцинацію у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Методи стерилізації виробів медичного призначення та хірургічних інструментів

Стерилізація — це обробка медичних інструментів для запобігання інфікуванню через медичні вироби. Особливо необхідна стерилізація інструментарію, що контактував зі слизовою оболонкою пацієнта, біологічними рідинами тощо. Докладно про види та методи стерилізації хірургічних інструментів читайте в статті
121790

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
135305

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10806

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді