Пілотний проєкт з вакцинації проти грипу розпочинається у аптеках Києва

UA RU
10 листопада в Україні розпочнеться пілотний проєкт із вакцинації проти грипу в аптеках. Людина зможе придбати вакцину, на місці пройти лікарський огляд та зробити щеплення. У планах МОЗ — дозволити вакцинацію без участі лікаря

Оновлений Порядок атестації лікарів

Проєкт із вакцинації проти грипу в аптеках покликаний спростити доступ українців до щеплень від сезонного грипу та продемонструвати, що Україна готова до впровадження передових світових практик у сфері охорони здоров’я, кажуть у МОЗ.

У київських аптеках стартує пілотний проєкт із вакцинації проти грипу

⚡ Як задокументувати вакцинацію персоналу медзакладу від грипу?

Кожен, кому виповнилося 18 років, зможе придбати вакцину проти грипу в аптеці, там же пройти огляд лікаря та зробити щеплення.

«Буде проведене вимірювання температури, підписана інформована згода. Серію й номер вакцини внесуть до спеціальної форми № 063/о, лікар поставить свій підпис, усі ці дані будуть внесені до електронної системи. Крім того, згідно з правилами, вакциновані особи мають залишатися неподалік пункту вакцинації впродовж 15–20 хвилин. Вакцина від грипу є однією з найбезпечніших, проте ми маємо дотримуватися правил», — розповіла представниця правління ГО «Академія сімейної медицини України» Ірина Волошина.

Загалом цього сезону в Україні планують ввезти 1,25 млн доз вакцин від різних виробників. За інформацією Центру громадського здоров’я, з початку епідемічного сезону (40-й тиждень року) від грипу вакциновано 14 946 осіб.

«Максимум, який ми мали в попередні роки, доходив до 1,5 млн вакцинованих осіб у 2007 чи 2008 році. Якщо ж брати останні роки, то є офіційні дані, які говорять про приблизно 0,5 %. За неофіційною статистикою (за кількістю доз вакцин, викуплених з аптек), можна говорити про 0,9 % вакцинованих від грипу. Маючи населення близько 40 мільйонів, майже 1 % — це малувато. Звісно, ні про який колективний імунітет не йдеться», — наголосив голова Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики Федір Лапій.

Проєкт триватиме з 10 до 14 листопада включно в п’яти аптеках Києва з 8:00 до 20:00 за адресами:

  • вул. Ярославів Вал, 20
  • вул. Московська, 46/2
  • вул. Велика Васильківська, 112А
  • вул. Дмитрівська, 2
  • вул. Срібнокільська, 2А

Також стало відомо, що МОЗ планує спростити процедуру отримання щеплень в аптеках. Для цього готує зміни до нормативно-правових актів, зокрема, до Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень. Проєкт наказу передбачає надати можливість:

  • фаховим молодшим бакалаврам, молодшим бакалаврам та бакалаврам — проводити вакцинацію без участі лікаря
  • фармацевтам — робити щеплення в аптеках

Нагадаємо, за даними ЮНІСЕФ, за певних умов вакцинуватися проти COVID-19 готові 42% нещеплених українців.

За матеріалами сайту МОЗ

 

Як керівнику з медсестринства організувати вакцинацію у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Методи стерилізації виробів медичного призначення та хірургічних інструментів

Стерилізація — це обробка медичних інструментів для запобігання інфікуванню через медичні вироби. Особливо необхідна стерилізація інструментарію, що контактував зі слизовою оболонкою пацієнта, біологічними рідинами тощо. Докладно про види та методи стерилізації хірургічних інструментів читайте в статті
121759

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
135283

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10802

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді