Як працювати за договором з НСЗУ у 2021 році
Оплату за неонатальну допомогу заклади отримують за підвищеним тарифом і за кожен пролікований випадок. Тому у Програмі медичних гарантій — 2021 НСЗУ посилила вимоги до цієї пріоритетної послуги, пояснив очільник НСЗУ.
«З квітня 2021 року НСЗУ ввела підвищувальний коефіцієнт за інтегрованість послуг для закладів, в яких можуть одночасно надавати допомогу при пологах та допомогу новонародженим у складних неонатальних випадках. Такі заклади отримають більше грошей. Крім того, запровадили підвищувальний коефіцієнт за наявність в закладі неонатологічної бригади невідкладної медичної допомоги та інтенсивної терапії, яка забезпечує транспортування передчасно народжених дітей», — розповів Андрій Віленський.
Тариф за пакетом неонатальної допомоги, за словами очільника НСЗУ, — один із найвищих у Програмі медичних гарантій цього року. Якщо в закладі працює виїзна неонатальна бригада, оплата зростає до 135 тис. грн.
Також оплата залежить від маси тіла, з якою народилася дитина, що потребує неонатальної допомоги:
- до 1500 г — понад 113 тис. грн
- 1500 г і більше — понад 25 тис. грн
«Якісна неонатальна допомога знижує рівень дитячої смертності, яка в Україні є однією з найвищих серед країн Європи. Із впровадженням в Україні Програми медичних гарантій кожне немовля, яке народилося передчасно або зі складною неонатальною патологією, отримує медичну допомогу у повному обсязі за відповідним пакетом послуг. Ця допомога визначена пріоритетною послугою. Вона є безоплатною, а тому істотно знижує фінансове навантаження на родину», — наголосив Андрій Віленський.
За його словами на пакет «Медична допомога у складних неонатальних випадках» пропозиції подали 110 закладів. 107 із них мають підтверджені пропозиції і незабаром укладуть договір з НСЗУ.
Із квітня 2020 року по березень 2021-го за цей вид допомоги НСЗУ виплатила закладам охорони здоров’я 1 млрд 221 млн грн.
Нагадаємо, в Україні можуть змінитися нормативи організації акушерсько-гінекологічної допомоги.
За матеріалами фейсбук-сторінки НСЗУ
ДАНО: витрати ЗОЗ на заробітну плату — 94%, на лікувальний процес — 6%. ЗАВДАННЯ: забезпечити якісну медичну допомогу