МОЗ і ВООЗ підписали дворічну угоду про співпрацю

5 листопада міністерство підписало 2-річну Угоду про співробітництво з ВООЗ

Зміни в медичному законодавстві за жовтень

Ця Угода дасть змогу:

  • продовжити співпрацю з ВООЗ
  • розширити доступ населення до якісних послуг охорони здоров’я
  • розробити і впровадити стратегії та реформи фінансування охорони здоров’я для досягнення прогресу в напрямі універсального охоплення послугами охорони здоров’я
  • покращити доступ до основних лікарських засобів, вакцин, діагностики та обладнання для первинної медичної допомоги
  • посилити потенціал готовності держави до надзвичайних ситуацій

Після підписання документа очільник МОЗ Максим Степанов зазначив, що угода про співпрацю забезпечує чітку «дорожню карту» подальшої співпраці. Фінансування, передбачене Угодою, є важливим внеском у спільні зусилля, тому що разом із постійною технічною підтримкою ВООЗ, особливо на регіональному рівні, це значно зміцнить потенціал України для впровадження змін.

✅✅✅ Норми робочого часу медпрацівників — 2021

МОЗ і ВООЗ підписали дворічну угоду про співпрацю

Міністр запевнив, що Україна виконає закріплені в угоді зобов’язання. Він підкреслив, що ВООЗ є важливим партнером для України, особливо в умовах пандемії. Водночас Максим Степанов зазначив, що боротьба з пандемією не може нівелювати поставлену Україною мету в імплементації важливого процесу реформи охорони здоров'я.

За словами міністра, ціль МОЗ — забезпечити гідні умови надання медичних послуг для українців. Тому реформа медицини є пріоритетом. Зокрема, йдеться про модернізацію галузі, зменшення корупції в цій сфері та забезпечення повноцінного захисту.

Максим Степанов також висловив особливу вдячність за включення України до списку пріоритетних країн у Спеціальній ініціативі ВООЗ із психічного здоров'я на 2019–2023 роки.

Директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге також високо оцінив результати співпраці України та ВООЗ. Зокрема, Ханс Клюге зазначив, що ВООЗ високо оцінює співпрацю на рівні первинної ланки охорони здоров’я. Разом зі Світовим банком вони ознайомлювалися з ходом реформ у медичній галузі й готові надати підтримку в підготовці Національної стратегії охорони здоров’я, яка матиме довгострокове бачення розвитку галузі охорони здоров’я до 2030 року.

Окрім того, ВООЗ і надалі надаватиме підтримку Україні в боротьбі з коронавірусною хворобою.

За матеріалами МОЗ

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді