Підвищення зарплати: очікування і реальність

Нарешті сталося те, чого очікували працівники бюджетної сфери, — із вересня КМУ підвищив заробітну плату. Однак наскільки реальність відповідає очікуванням працівників і обіцянкам уряду?

Читати жовтневий номер журналу

Підвищення зарплати: очікування і реальність

Це з’ясувала наш експерт з оплати праці. У головній статті номера вона пояснює, на яку зарплату очікувати медсестрам відповідно до нової постанови КМУ і підвищення «мінімалки», та наводить шість таблиць із розрахунками збільшеної зарплати медсестер, аби ви перевірили, чи правильно вам зробили перерахунок. А щоб керівництву було легше внести зміни до штатного розпису, наводимо зразок відповідного наказу.

Минулого місяця МОЗ вкотре виклав у новій редакції Стандарти медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)». Цього разу найбільше змін внесли в додаток 5, у якому йдеться про моніторинг контактних осіб хворого на COVID-19. Редакція вже проаналізувала оновлений документ і знайшла в ньому рішення чотирьох ситуацій, що виникають під час роботи з контактними особами. Нашими здобутками ділимося у статті.

Восени розпочинається епідсезон грипу та ГРВІ, тому нині закладам охорони здоров’я необхідно посилювати санітарно-гігієнічні заходи. Цього року ситуація ще складніша через пандемію, і щоб медпрацівникам було легше подолати цей період, ВООЗ розробила відповідний посібник. Ми попросили лікаря-інфекціоніста проаналізувати нове видання ВООЗ і розповісти нашим читачам найважливішу інформацію. Тож читайте про те, як розрізнити між собою віруси з пандемічним потенціалом, надати пацієнтам якісну медичну допомогу, а також організувати в медзакладі профілактику та інфекційний контроль.

Реальність далеко не завжди виправдовує наші очікування. Однак ретельна підготовка допомагає уникнути багатьох ситуацій, що можуть порушити ваші плани. Пам’ятайте, що журнал «Довідник головної медичної сестри» — завжди на варті ваших планів, тому бажаємо завжди тримати ситуацію під контролем!

Оксана Грищенко,
головний редактор

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Семінари та вебінари для медиків

Цифрове видавництво Експертус організовує медичні семінари та безплатні медичні вебінари для керівників медзакладу, лікарів та медсестер. Долучайтеся та прокачуйте свої професійні знання й уміння
58468

Підвищення кваліфікації медичних працівників у Вищій школі безперервного професійного розвитку

Хочете опанувати нові знання, розібратися в складних питаннях медичного законодавства та підвищити кваліфікацію? Обирайте потрібну програму та починайте проходити навчання онлайн у Вищій школі БПР
29118

Медсестра та ЕСОЗ: як зареєструватися і працювати зі власного профілю

Допоможемо медсестрам зареєструватися в електронній системі охорони здоров’я (далі — ЕСОЗ), адже цього вимагає НСЗУ. Підкажемо, які дані вносити та як працювати в ЕСОЗ залежно від специфіки ЗОЗ чи відділення
1634

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді