Як медзакладу звільнитися від оподаткування ПДВ

На прохання НСЗУ Державна фіскальна служба роз`яснила порядок звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг з медичного обслуговування населення, пов`язаного з наданням первинної меддопомоги

На які платні послуги поширюється звільнення від ПДВ

Якщо підприємство здійснює операції з постачання товарів чи послуг на митній території України, які є об'єктом оподаткування згідно з р. V Податкового кодексу України (включаючи і звільнені від оподаткування ПДВ операції), загальний обсяг яких протягом 12 календарних місяців перевищує 1 млн. грн, то така установа повинна подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням реєстраційну заяву платника ПДВ (за формою № 1-ПДВ) і, відповідно, зареєструватися як платник ПДВ в обов'язковому порядку.

Операції з постачання медичних послуг закладами охорони здоров’я, що мають відповідну ліцензію, звільняються від оподаткування ПДВ. Це стосується закладів як первинної, так і спеціалізованої медичної допомоги, незалежно від форми власності.

Як медзакладу звільнитися вд оподаткування ПДВ

Отже, згідно з вимогами ПК заклад охорони здоров’я має:

  • подати заяву до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням
  • зареєструватися як платник ПДВ у встановленому законом порядку

NB! У роз’ясненні від ДФС йдеться про надавачів первинної допомоги, проте це стосується і надавачів спеціалізованої меддопомоги.

За матеріалами НСЗУ

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді