Проєкт реалізуватиме компанія GFA та Інститут охорони здоров’я і соціального забезпечення Фінляндії (THL). Його тривалість — з 2019 по 2022 рік.
Як оформити звіти до кінця 2019-го
Мета проєкту — створити стійку систему епідеміологічного нагляду за інфекційними та неінфекційними захворюваннями.
Проєкт ЄС направлений на:
- запровадження Міжнародних медико-санітарних правил (ММСП), спрямованих на запобігання, захист, контроль та реагування на міжнародне поширення захворювань
- підтримку реформи служби крові в Україні відповідно до вимог ЄС
- удосконалення системи управління якістю, створення реєстрів донорів та єдиних стандартів переливання крові
- популяризацію добровільного донорства крові
- створення незалежного і компетентного органу у сфері безпеки крові
Новий порядок діагностики туберкульозу
Бюджет проєкту в Україні становить 3 млн євро.
Міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька:
«Щоб досягти цілі "люди менше хворіють", яку ми поставили в Уряді і міністерстві, потрібно адаптувати до українських реалій найкращі світові практики побудови системи громадського здоров’я. Вірю, що проєкт ЄС дозволить нам напрацювати рішення, які будуть включені в політичний порядок денний, та дозволять досягти важливих цілей: покращення благополуччя, зміцнення здоров’я людей та усунення нерівності в доступі до охорони здоров’я».
Впродовж проєкту експерти будуть:
- надавати рекомендації з розробки законів та нормативно-правових актів
- допомагати у проведенні аналізу та впровадженні сучасних практик ЄС
- допомагати фахівцям МОЗ, Центру громадського здоров’я та регіональних центрів
Офіційна представниця ЄС в Україні Вірджинія Дамбраускайте:
«Україна залишається однією з країн з короткою тривалістю життя в Європі та високим рівнем захворюваності. Формування сучасної європейської системи громадського здоров’я, зосередженої на профілактиці та покращенні здоров’я громадян, є ключовим завданням та нашим абсолютним пріоритетом. За підтримки ЄС будуть запроваджені найкращі міжнародні практики, оновлено законодавство та закріплено сучасний підхід до громадського здоров’я в українських реаліях. Ми сподіваємося, що проєкт покращить управління у сфері охорони здоров’я та допоможе у створенні ефективної системи громадського здоров’я, де всі актори рухаються до спільної мети: надати якісні послуги у сфері громадського здоров’я всім українцям».
За матеріалами МОЗ