Загальнообов'язкове медичне страхування пропонують ввести з 2018 року

Відповідний законопроект № 4981-2, ініціатором якого стала голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольга БОГОМОЛЕЦЬ, зареєстровано у Верховній Раді.

Автор законопроекту пропонує формувати кошти на медичне забезпечення населення за рахунок цільових страхових внесків з доходів громадян до Фонду загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування (далі — Фонд).

За такою системою застрахованими особами стануть всі громадяни країни, включаючи непрацюючих пенсіонерів, інвалідів, студентів і дітей до 16 років. У разі настання страхового випадку вони отримуватимуть безкоштовно, за рахунок коштів Фонду, медичну допомогу та медичні послуги, обсяг яких буде визначено програмою загальнообов’язкового державного медичного страхування. Кожен застрахований отримає страхове свідоцтво.

Згідно законопроекту, заклади охорони здоров’я можуть стати суб’єктами запропонованої системи і отримувати кошти за надання медичних послуг за рахунок страхових виплат після проходження акредитації та укладення відповідного договору з Фондом.

За інформацією «Інтерфакс-Україна»

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Публічна інформація в медзакладі: як відповідати на запити

Якщо медзаклад фінансується з державного або місцевого бюджету, будьте готові отримувати запити на оприлюднення інформації. Яку інформацію вважати публічною і як реагувати на запити, читайте в статті
2931

Зміни у соціальному страхуванні медичних працівників

Із 1 січня 2023 року в ЗОЗ не обов’язково має працювати комісія із соціального страхування. Відтепер рішення про призначення страхової виплати ухвалює страхувальник або уповноважені ним особи. Що ще змінилося у сфері соціального страхування у 2023 році? Розглянемо далі
8354

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді