Тестування українців на вірусний гепатит С показало невтішні результати

Під час загальнодержавного експрес-тестування на вірусний гепатит С, що проводилося цьогоріч у 26 містах усіх областей України, в середньому 8,5% українців показали позитивний результат тестування.

Про це заявив сьогодні на брифінгу виконавчий директор Міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я» Андрій КЛЕПІКОВ.

Усього в тестуванні взяли участь 3844 особи, 324 з яких мали позитивний результат на наявність антитіл до вірусного гепатиту С. Найбільш складною ситуація виявилася на півдні та сході України, а також у Хмельницькій області, де гепатит С виявлено у 15,33% протестованих. Високий рівень інфікування спостерігається й у великих містах, включаючи Київ, де тестування дало показник у 14,65%.

Більшість з громадян, які пройшли тестування, ніколи раніше не перевірялись на гепатит С (від 85 до 98% залежно від міста). В Альянсі нагадують, що тестування на гепатити не входить до обов’язкових медичних обстежень, і більшість хворих (навіть з числа учасників АТО) дізнаються про захворювання вже на пізніх стадіях.

На думку КЛЕПІКОВА, причиною того, що в Україні одна з найгірших ситуацій у Європі з гепатитом С, є значне недофінансування державної програми — на 79%. 

За інформацією УНІАН

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
51100

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3477

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
7096

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді