За даними Держсанепідслужби у Харківській області зареєстровано завізний випадок тропічної малярії.
Малярію виявили у слухача Харківської Державної зооветеринарної академії. Напередодні у нього погіршилося самопочуття — підвищилася до 39° температура тіла, з’явилася лихоманка, сильний головний біль та болі у суглобах.
Хворого госпіталізували до Обласної клінічної інфекційної лікарні із діагнозом малярія неуточнена. Лабораторне дослідженні крові потерпілого не показало наявності кільця паразитів P. falciparum.
Під час епідеміологічного розслідування виявилося, що 25 червня хворий прибув із Гани, країни, де є ризик захворіти на тропічну малярію.
- Малярія — це інфекційне захворювання, збудником якого є протозойні паразити роду плазмодіїв (80-90% випадків смерті — «тропічна малярія», викликана Plasmodium falciparum) та передається людині при укусах комарів роду Anopheles.
За інформацією офіційного порталу Держсанепідслужби
Якою може бути внутрішньолікарняна інфекція? Що спричиняє ВЛІ? Яких санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів вжити для профілактики інфекцій?
Збережіть інструкцію промивання шлунка зондовим методом, у якій ураховані всі вимоги санепідрежиму та інфекційної безпеки
Знижуйте рівень контамінації та запобігайте ризикам внутрішнього інфікування пацієнтів і медичного персоналу за допомогою СОП «Очищення й дезінфекція в стоматологічному кабінеті»
Скачайте пам'ятку від журналу «Довідник головної медичної сестри» про основи репроцесингу медвиробів у стоматології. Обирайте метод залежно від категорії ризику та інструкції виробника
Стерилізація — це обробка медичних інструментів для запобігання інфікуванню через медичні вироби. Особливо необхідна стерилізація інструментарію, що контактував зі слизовою оболонкою пацієнта, біологічними рідинами тощо. Докладно про види та методи стерилізації хірургічних інструментів читайте в статті