Контракти з керівниками закладів охорони здоров’я укладатимуть на 3–5 років

Законом передбачено, що керівники державних, комунальних закладів охорони здоров’я призначаються на посаду шляхом укладення з ними контракту строком від 3 до 5 років.

Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я (щодо строків укладання контрактів з керівниками державних, комунальних закладів охорони здоров’я)».

Законом передбачено частину дев’яту статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я викласти в редакції, згідно з якою керівники державних, комунальних закладів охорони здоров’я призначаються на посаду шляхом укладення з ними контракту строком від 3 до 5 років.

Якщо після закінчення строку дії контракту трудові відносини фактично тривають і жодна із сторін не вимагає їх припинення, дія контракту вважається продовженою відповідно до закону.

Порядок укладання контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я та типова форма такого контракту затверджується Кабінетом міністрів України.

У Прикінцевих положеннях відзначається, що цей закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, крім пункту 3 цього розділу, який набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього закону.

Контракти з керівниками державних, комунальних закладів охорони здоров’я, що були укладені до дня набрання чинності цим законом, діють до закінчення строку їх дії.

Кабмін у тримісячний строк з дня, наступного за днем опублікування цього закону, має привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим законом, розробити та затвердити нормативно-правові акти, необхідні для його реалізації; забезпечити приведення відповідними центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим законом.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128868

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10330

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді