Міністерство охорони здоров’я України планує пришвидшити процедуру закупівлі лікарських засобів

Міністерство охорони здоров’я України звернулося до Кабінету Міністрів України з пропозицією щодо спрощення процедури закупівель за тими напрямками, які перебувають в критичному стані.

Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) вже оголосило усі 40 тендерів на закупівлю лікарських засобів. За словами Міністра охорони здоров’я України Олега МУСІЯ було проведено процедуру розкриття близько половини тендерів. «На превеликий жаль, із відкритих тендерів ми можемо акцептувати і підписати контракти тільки по двох. По інших, через зростання курсу долара і введення 7% ПДВ, ціни значно перевищують минулорічні», — зазначив Міністр.

Окрім цього, Олег МУСІЙ повідомив, що за сімома програмами залишки ліків з попереднього року є критичними (на 1–3 місяці). Зважаючи на це, МОЗ звернулося до Кабінету Міністрів України (Кабміну) з пропозицією щодо спрощення процедури закупівель за тими напрямками, які перебувають в критичному стані.

Планується, що закупівлі будуть проведені шляхом перемовин з учасниками, не виходячи на тендер. Така процедура триватиме всього близько 10 днів.

За словами Міністра, ці перемовини проходитимуть відкрито, прозоро, публічно: окрім чиновників МОЗ і них братимуть участь представники громадськості.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
6235

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
22019

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4789

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді