Посадова інструкція завідувача стаціонарного відділення відображає обов’язки, права, відповідальність та кваліфікаційні вимоги до фахівця. Зважаючи на широке коло відповідальності, персонал, який розроблятиме посадову інструкцію, повинен врахувати всі робочі завдання, з якими стикатиметься завідувач в своїй діяльності. Також не менш важливо зазначити, який саме персонал виконуватиме доручення цього працівника, кому делегувати повноваження в разі хвороби чи відрядження тощо.
Орієнтовно перелік обов’язків завідувача стаціонарного відділення закладу вторинного рівня може виглядати так:
- Забезпечувати організацію на рівні галузевих стандартів надання пацієнтам діагностичної, лікувальної, реабілітаційної, консультативної, профілактичної допомоги з безперервним підвищенням їхньої якості та ефективності догляду за пацієнтами.
- Здійснювати безпосереднє керівництво діяльністю лікарів та старшої медичної сестри відділення.
- Організовувати та здійснювати постійний контроль за якістю обстеження, лікування і догляду та корекції схеми діагностики і лікування пацієнтів шляхом первинного (разом з лікуючим лікарем) огляду усіх тяжкохворих, які надійшли на стаціонарне лікування, щоденного (залежно від стану, — по декілька разів на день), планового огляду не менше 25% пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні, з подальшим обговоренням результатів оглядів з лікуючими лікарями та результатів контрольних оглядів на лікарських нарадах; постійний аналіз якісних показників лікувальнодіагностичного процесу у відділенні, а також постійне вивчення розбіжностей клінічних та поліклінічних, клінічних і патологоанатомічних діагнозів; контроль відповідності та своєчасності виконання лікарських призначень, методів лікування; контроль якості ведення медичної документації; ведення журналу дефектури діяльності завідувачів відділень.
- Організовувати проведення семінарів і тренінгів для лікарів, середнього та молодшого медичного персоналу.
- Організовувати консультації та консиліуми для складних у діагностичному і лікувальному плані пацієнтів та тяжкохворих.
- Перспективно (рік, квартал) та поточно (тиждень, місяць) планувати роботу відділення з доведенням плану до відома підпорядкованих осіб.
- Щодня приймати звіти чергових лікарів з аналізом справ у відділенні за минулу добу, плануванням невідкладної роботи та доповіддю заступнику головного лікаря з лікувальної роботи (черговому адміністратору) про надзвичайні ситуації у відділенні.
- Опрацьовувати та проводити заходи, спрямовані на профілактику та зниження всіх видів летальності у відділенні.
Скачайте посадову інструкцію завідувача стаціонарного відділення терапевтичного напрямку закладу вторинного рівня