Фельдшерсько-акушерський пункт є відокремленою структурною одиницею лікарської амбулаторії Центру ПМСД та перебуває у віданні лікаря, до якого приписані мешканці населеного пункту, в якому функціонує ФАП.
Фельдшерсько-акушерський пункт (ФАП) є структурною одиницею амбулаторії ЦПМД. Він відкривається та діє в населених пунктах, де немає інших закладів охорони здоров’я, що могли б надати безкоштовну медичну допомогу населенню. В складі пункту працюють медичні пункти тимчасового базування, які відкриваються в підпорядкованих ФАПу населених пунктах. Діяльність та організацію ФАП регламентує наказ МОЗ № 801, затверджений 29 липня 2016 року.
Скачайте: "Санбюлетень «ВІЛ-інфекція: перша допомога у випадку контакту з джерелом інфікування»"
Хто очолює ФАП
Керує ФАПом завідувач, якого призначає та звільняє з посади головний лікар ЦПМД. Завідувача обирають з-поміж досвідчених та відповідальних працівників, що володіють організаторськими здібностями та здатні організувати лікувально-профілактичну роботу серед населення та впорядкувати господарську діяльність.
Які завдання виконує фельдшерсько-акушерський пункт
Читайте: "Антибіотикорезистентність: контроль в межах медичного закладу"
Найбільше та найважливіше завдання фельдшерсько-акушерського пункту — надання медичної допомоги населенню. Сюди належить як надання планової медичної допомоги (виконання лікарських призначень), так і невідкладна допомога. У віданні працівників ФАПу знаходиться дорослі та діти. Під час виконання основних завдань ФАП взаємодіє з лікарем амбулаторії, на території якої він розташований та зі службою екстреної медичної допомоги.
ФАП забезпечує:
- надання долікарської допомоги;
- консультацію лікаря (за адресою проживання пацієнта, чи в амбулаторії), в разі необхідності;
- виконання лікарських призначень;
- здійснення активного нагляду за перебігом хронічних хвороб;
- здійснення нагляду за розвитком дітей;
- констатація смерті та засвідчення цього факту видачею фельдшерської довідки про смерть (форма 106-1/о).
Значна частина роботи фельдшерсько-акушерського пункту пов’язана з проведенням санітарно-просвітницьких заходів. Особливо великого значення набуває робота з запобігання розповсюдження інфекційних захворювань, випадків травматизму серед дитячого населення, ранньої вагітності та формування навичок здорового способу життя серед соціально вразливого контингенту населення.
Скачайте: "Звіт фельдшерсько-акушерського пункту: форма № 24"
Документація фельдшерсько-акушерського пункту
Зважаючи на обсяг покладених на ФАП завдань, перелік медичної документації, яку заповнюють його працівники, є значним.
Основною звітною документацією ФАПу є форма 24 «Звіт фельдшерсько-акушерського пункту». Документ заповнюється за результатами річної роботи медичного підрозділу. В таблицях надається інформація про наявні та зайняті штатні посади молодшого та середнього медичного персоналу, інформація про кількість відвідувань пацієнтів з різних приводів відповідно до граф, кількість пологів, що наступили поза межами медичного закладу, кількість виданих фельдшерських довідок про смерть.