Е-декларування в медицині — 2022: хто і коли подає декларацію

UA RU
Автор
Експертна редакція порталу
До 1 квітня керівники медзакладів зазвичай мають подати електронну декларацію про майно, доходи та видатки. Утім, через воєнний стан цей термін змістили. Коли подавати декларацію про доходи в 2022 році і що треба знати, щоб зробити це правильно?

Антикорупційна декларація керівника медзакладу
Види e-деклараційСкачати таблицю
Як подати e-деклараціюСкачати пам'ятку

Щорічне декларування майна, доходів та видатків відбувається згідно з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII.

Керівники державних та комунальних закладів охорони здоров’я подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в електронній формі. Її заповнюють на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Антикорупційна декларація: що врахувати в 2022-му

Обов’язок електронного декларування, типи декларацій, а також суб’єкти декларування визначені у статті 45 Закону про запобігання корупції.

Коли подавати антикорупційну декларацію? Щорічна кампанія електронного декларування майна, доходів та видатків триває з 1 січня до 1 квітня. Утім, через військовий стан можете подати декладацію пізніше — упродовж трьох місяців після його завершення. Докладніше про читайте в новині.

✅✅✅ Семінари та вебінари для медиків

Зміни в декларуванні доходів і майна

У 2020 році Конституційний суд України визнав неконституційними положення Закону про запобігання корупції, що стосуються повноважень НАЗК, та декриміналізував статтю 366-1 Кримінального кодексу України (КК) про декларування недостовірної інформації. На це відреагувала ВРУ, яка фактично відновила статус-кво.

До Закону про запобігання корупції внесли зміни, а НАЗК прийняло нове Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані) від 03.02.2021 № 1 (далі — Роз’яснення № 1).

Свої корективи внесла й адміністративно-територіальна реформа. Тому зважайте на це під час цьогорічного декларування.

Хто повинен подавати є-декларацію? Суб'єкти декларування в ЗОЗ

За загальним правилом, окрім суб’єктів, уповноважених на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування, подавати декларацію зобов’язані посадові особи юридичних осіб публічного права.

Державні та комунальні заклади охорони здоров’я, зокрема й КНП, також належать до юридичних осіб публічного права, оскільки створені розпорядчим актом (рішенням) органу державної влади чи місцевого самоврядування.

✅✅✅ За якими критеріями визначати посадових осіб

Електронну декларацію подають:

  • головний лікар, директор, генеральний директор (тобто керівник закладу, яку б назву його посада не мала) центрального, обласного, районного, міського (міст обласного значення, міст Києва та Севастополя) рівня
  • керівники державних/комунальних медичних ВНЗ та їхні заступники
  • керівники державних/комунальних науково-дослідних та наукових установ
  • президент, перший віце-президент, віце-президенти, головний учений секретар, інші члени президії (обрані загальними зборами) НАМН України
  • державні службовці, посадові та службові особи державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері управління охороною здоров’я (медичні департаменти, управління, відділи)

Декларації не подають такі посадові особи державних і комунальних ЗОЗ, як керівники ФАПу та закладів, які надають медичну допомогу в невеликих населених пунктах і, головне, не мають обласного значення. Це стосується також працівників, які займають посаду головного бухгалтера, керівника чи завідувача структурного підрозділу, медичних сестер, сестер-господинь, заступників керівників медзакладу.

Отже, декларацію подають лише керівники закладів охорони здоров’я центрального, обласного, районного, міського (міст обласного значення) рівня. Інші посадові особи цих закладів — ні (ч. 5 ст. 45 Закону про запобігання корупції).

Хто належить до членів сім’ї суб’єкта декларування

Е-декларування в медицині — 2021: хто і коли подає декларацію

Дивитися ще більше прикладів

Типи декларацій про доходи

Типи декларацій, порядок та строки їх подання, а також форму (зміст) визначають статті 45—47 Закону про запобігання корупції та рішення НАЗК від 10.06.2016 № 3. Під час подання та заповнення декларацій також керуйтеся Роз’ясненням № 1.

Пригадайте типи декларації за Таблицею та розберіться, як подавати декларації, якщо ви звільнилися або претендуєте на іншу посаду.

Типи декларацій та строки подання

Вид декларації

Хто подає

Коли подає

За який період

Коментар

Зазвичай

У 2022 році

Щорічна

Суб’єкт декларування

Щороку з 1 січня до
1 квітня

У період з 00 год 00 хв дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 год 00 хв відповідного числа третього місяця від такого дня

За минулий рік

Цю вимогу містить частина перша статті 45 Закону про запобігання корупції

Перед звільненням

Суб’єкт декларування, який звільняється або якого звільняють

Не пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності

У період з 00 год 00 хв дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 год 00 хв відповідного числа третього місяця від такого дня

За період, не охоплений раніше поданими деклараціями. У декларацію вносять відомості станом на день припинення відповідної діяльності

Цю вимогу містить абзац перший частини другої статті 45 Закону про запобігання корупції. Раніше особа, яка звільнялася за власним бажання, повинна була подати таку декларацію не пізніше дня фактичного звільнення

Після звільнення

Суб’єкт декларування, який звільнився або якого звільнили

До 1 квітня наступного року після припинення діяльності

За минулий рік

Цю вимогу містить абзац другий частини другої статті 45 Закону про запобігання корупції

Кандидата

Особа, яка претендує на відповідну посаду

До призначення або обрання особи на посаду

За минулий рік

Цю вимогу містить абзац перший частини третьої статті 45 Закону про запобігання корупції. Кандидат зобов’язаний підтвердити факт подання такої декларації (п. 28 Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2017 № 1094)

Члени конкурсних/дисциплінарних комісій

Протягом 10 календарних днів після того, як увійшли чи були обрані/призначені до складу відповідної конкурсної або дисциплінарної комісії, Громадської ради доброчесності

За минулий рік

Електронна декларація: як подавати

На сайті НАЗК подано поради щодо оформлення та подання декларацій. Зокрема, розміщено Роз’яснення щодо заходів фінансового контролю у вигляді пронумерованих запитань — відповідей. Радимо перед заповненням розділів декларації ознайомитися з роз'ясненням.

Якщо потрібна технічна допомога під час роботи з Реєстром декларацій:

  • зателефонуйте за номером 0 44 200 06 94
  • напишіть на [email protected]
  • скористайтеся електронною формою для повідомлень про помилки під час роботи з декларацієюзміст

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді