Відповідно до пункту 1.5 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови оплати праці), посадові оклади керівників закладів охорони здоров’я, визначені за пунктами 2.12.2 із урахуванням підвищення за кваліфікаційну категорію, не можуть бути нижчими від посадових окладів керівників структурних підрозділів — лікарів відповідної або нижчої кваліфікації, визначених за пунктами 2.12.2. Тобто посадові оклади порівнюються з аналогічними або нижчими категоріями.
Тому посадовий оклад керівника (головного лікаря, директора, начальника), визначений за групою з оплати праці з урахуванням кваліфікаційної категорії та встановлений у графі 12 тарифікаційного списку (додаток 2 до Умов оплати праці), порівнюється з посадовими окладами керівників структурних підрозділів, у яких кваліфікаційна категорія збігається з кваліфікаційною категорією головного лікаря. У випадку, якщо усі вони мають однакову, наприклад, вищу категорію, питань не виникає.
Якщо ж керівник має першу кваліфікаційну категорію, а завідувачі структурних підрозділів — першу та вищу категорії, то посадовий оклад керівника слід порівнювати з посадовим окладом завідувача відповідної кваліфікації, тобто з першою категорією, і встановлювати йому новий оклад саме з урахуванням першої категорії.
Щодо урахування при порівнянні окладів і надбавки за тривалість безперервної роботи, яку отримують завідувачі амбулаторій та сімейні лікарі, то наголошуємо, що порівнюють тільки посадовий оклад керівника (оклад за групою з оплати праці та підвищення за категорію) та посадовий оклад завідувача амбулаторії (оклад із урахуванням категорії, що відповідає тарифному розряду за Єдиною тарифною сіткою, підвищений за завідування на 1025%). Оскільки до посадового окладу не входять надбавки та доплати, то і ураховувати їх не можна.
Лідія ГАВРИЛЕНКО,
головний спеціаліст із соціальноекономічних питань
Профспілки працівників охорони здоров’я України, Київ