Право на додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці після перепрофілювання посади

Право на додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці після перепрофілювання посади

Право працівників на щорічну додаткову відпустку визначається строго відповідно до Списків виробництв, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 р. № 1290 (у редакції постанови Кабміну від 13 травня 2003 р. № 679, із змінами і доповненнями). 

IX Конгрес MedSprava: стратегія успіху

Машиністів з прання та ремонту спецодягу, зайнятих пранням спецодягу, передбачено позицією 176 розділу ХХХІІІ «Загальні професії в усіх галузях господарства» (підрозділ «Загальні професії за іншими видами робіт») Списку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зай-нятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку.

Максимальна тривалість такої відпустки для зазначеної категорії працівників становить 4 календарних дні.

Статтею 7 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР (із змінами і доповненнями) визначено, що конкретна тривалість відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівника у цих умовах.

Атестація відповідних робочих місць за умовами праці має бути проведена згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 р. № 442, атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначають наказом керівника закладу у строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.

Згідно з пунктом 9 Порядку застосування Списку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку (затверджено наказом Мінпраці від 30 січня 1998 р. № 16, зареєстровано у Мін’юсті 30 січня 1998 р. № 57/2497; із змінами і доповненнями; далі — Порядок № 16), додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці надається пропорційно до фактично відпрацьованого часу.

Відповідно до пункту 10 Порядку № 16 у розрахунок часу, що дає право працівнику на відповідну додаткову відпустку, зараховують дні, коли він фактично був зайнятий на роботах із шкідливими і важкими умовами праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді