Надбавка за тривалість безперервної роботи працюючому пенсіонеру

Читайте, чи передбачена надбавка за тривалість безперервної роботи працюючому пенсіонеру.

Порядок встановлення і виплати надбавки за тривалість безперервної роботи визначений пунктом 4.1 розділу 4 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови оплати праці).

Згідно з підпунктом 4.1.1 пункту 4.1 Умов оплати праці надбавку за тривалість безперервної роботи нараховують дільничним медичним сестрам міських поліклінік залежно від стажу роботи на цих посадах у таких розмірах: при стажі роботи до 3 років (включно) — 10% посадового окладу, від 3 до 5 років — 20%, понад 5 років — 30%.

При виході працівника на пенсію за віком стаж безперервної роботи, що дає право на отримання надбавки за тривалість безперервної роботи, зберігається за умови зарахування на роботу в заклади (підрозділи) і на посади, передбачені підпунктом 4.1.1 пункту 4.1 Умов оплати праці, якщо переходу на пенсію безпосередньо передувала робота на цих посадах і в закладах (пп. 4.1.3 п. 4.1 Умов оплати праці).

Отже, якщо жінка вийшла на пенсію за віком з посади дільничної медичної сестри, а потім повернулася до роботи на ту саму посаду, стаж роботи для нарахування надбавки за тривалість безперервної роботи зберігається.

До відома: при встановленні факту неправильної оплати праці керівник закладу зобов’язаний вжити заходів щодо негайного виправлення помилок і виплати працівникові належної йому суми за весь час неправильної оплати (п. 1.9 Умов оплати праці).

Нові вимоги до ліцензування медичної практики