Міжнародний день акушерки: дата, привітання
Від багатьох медичних працівників залежить життя пацієнта, а от завдяки деяким — життя з’являється. Ідеться про акушерок.
⚡ Обов’язки та організація роботи ⚡ Організація інфекційного контролю ⚡ Обіг лікарських засобів та медичних виробів ⚡ Співпраця з лабораторією ⚡ Юридичні аспекти роботи ⚡ Поліпшення клієнтського сервісу ⚡ Розвиток цифрових навичок
День акушерки: кого вітати
Акушерка (з фр. accoucheur — «народжувати», «допомагати під час пологів») — це середній медичний працівник, який надає медичну допомогу вагітним та породіллям, доглядає за новонародженими. Цей фахівець здійснює професійну діяльність під керівництвом лікаря або самостійно.
Акушеркою може працювати молодший спеціаліст, що має неповну вищу освіту за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Акушерська справа» або «Лікувальна справа» та спеціалізацією за профілем роботи.
Хоча часто акушерка асистує лікарю, та применшувати значення цього спеціаліста не варто. Робота акушерок — це поєднання майстерності, досвіду і наполегливості.
Ознайомтеся з професійними обов’язками акушерки жіночої консультації I кваліфікаційної категорії у посадовій інструкції.
Як вибрати надійного провайдера БПР
Коли День акушерки 2024 в Україні
Акушери відзначають своє професійне свято щороку 5 травня. Ідея святкувати День акушерки виникла у 1987 році під час конференції Міжнародної конфедерації акушерок (МКА) у Нідерландах. З 1992 року День акушерок відзначають офіційно.
В Україні День акушерки теж припадає на 5 травня.
Щороку МКА готує тему до цього дня та розроблює програму святкування.
День акушерки: традиції святкування
День акушерки має на меті — інформувати населення про важливість роботи акушерок і вшанувати представників цієї важливої професії.
Завдання заходів, проведених у цей день:
- популяризувати інформацію про стан акушерської справи
- домогтися позитивних змін у сфері акушерства та гінекології
- заохотити молодь опанувати професію акушерки
У цей день МКА пропонує лікарням проводити такі заходи:
- організувати тематичні конференції, семінари, віртуальні бесіди, наради з вітчизняними чи закордонними колегами
- долучитися до професійних форумів та вебінарів
- влаштувати конкурси в медичному закладі
- обмінятися досвідом та історіями успіху в соціальних мережах, використовуючи спеціальні хештеги
- записати відеоматеріали про те, як співпрацювати з акушеркою, або запропонувати жінкам записати відеовідгук, як вони співпрацювали з акушерами протягом вагітності та пологів
- зв’язатися зі ЗМІ — розказати про особливості професії, поділитися історіями, пов’язаними з акушерством
- запросити урядовців до закладу для обговорення актуальних питань та впровадження необхідних змін
Проте найважливіше — не забути привітати з Днем акушерки підлеглих, колег та знайомих. Найпростіше — надіслати листівки з Днем акушерки.
Як медичній сестрі зареєструвати ФОП: покрокова інструкція
Привітання з Днем акушерки: листівки
Робота акушерки нелегка, потребує чимало енергії, здоров’я та сил. Виявіть увагу до колег — привітайте з Днем акушерки. Це гарантовано підніме їм настрій.
Оберіть для привітання картинки з Днем акушерки на українській мові.