Денний стаціонар: як організувати?

Дізнайтеся, що входить в поняття «денний стаціонар», як його організувати, які зміни у штатному розписі та у ліцензії мають при цьому відбутися.

Незважаючи на наявність у зазначеному словосполученні слова «стаціонар» цей вид надання медичної допомоги вважається амбулаторним. Такий висновок можна зробити, проаналізувавши бланк медкарти амбулаторного хворого (форма № 025/о, наказ Мінохорони здоров’я від 14.02.2012 № 110). Так, у 2-й графі щоденникових записів є серед інших варіантів місця проведення лікування є опція «денний стаціонар».

Що стосується ліцензії, то в ній не зазначається стаціонарна чи ж амбулаторна меддопомога надаватиметься тримачем ліцензії, вказується лише спеціалізація. Тому при організації денного стаціонару ніяких змін вносити не треба.

Рішення про створення денного стаціонару має засновуватися насамперед на спроможності забезпечити медзакладу забезпечити приміщення та кадрові ресурси.

Якщо ж усе-таки рішення прийнято, слід звернути увагу на такі питання:

  • Кого буде обслуговувати денний стаціонар?
  • Кого призначити керівником та відповідальним за організацію денного стаціонару?

Ці пункти потрібно вказати в Положенні про денний стаціонар та затвердити його наказом по закладу.

Прикладом для розробки такого документу можуть слугувати:

В інших наказах МОЗ можна зустріти й розгляд багатьох питань, що стосуються організації денних стаціонарів за різними медичними галузями. Також не варто забувати, що досі чинний наказ МОЗ СРСР «Про організацію стаціонару (відділень, палат) денного перебування в лікарнях денного стаціонару в поліклініці та стаціонару на дому» від 16.12.1987 № 1278.

Денний стаціонар: як організувати?Читайте: "Реформа медичних закладів вторинного рівня: чого чекати і як готуватися"

Документація денного стаціонару

В меддокументації денного стаціонару немає разючих відмінностей від інших відділень, що надають амбулаторну допомогу. Є лише одне зауваження, після затвердження МОЗ наказу «Про скорочення форм первинної облікової документації у закладах охорони здоров’я первинного рівня надання медичної допомоги» від 28.03.2012 № 214 свою чинність втратила «Карта хворого денного стаціонару поліклініки, стаціонару вдома» (форма № 003-2/о).зміст

Нові вимоги до ліцензування медичної практики