Опалювальний сезон в медзакладі: що перевірити та підготувати

До осінньо-зимового сезону в медзакладі потрібно готуватися, аби розумно використовувати ресурси медзакладу і персонали і пацієнти почували себе комфортно в стінах лікарні. Читайте в статті рекомендації фахівців щодо того, як організувати опалювальний сезон ремонт, миття вікон, надвірні роботи і при цьому ще й уникнути нещасних випадків.

Опалювальний сезон

Насамперед керівник має чітко визначити необхідні заходи, які допоможуть своєчасно та якісно підготувати заклад охорони здоров’я до опалювального сезону. Заплановані роботи мають унеможливити виникнення проблем із тепло- та електропостачанням.

До 01.10.2018 місцеві Держадміністрації повинні забезпечити заклади охорони здоров’я резервними джерелами електропостачання (п. 13 Плану заходів з підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу України до осінньо-зимового періоду 2018/19 року та його проходження, затвердженого розпорядженням КМУ від 26.07.2018 № 532-р).

Складіть план підготовки до опалювального сезону. До нього можна включити такі пункти:

  • відремонтувати й промити системи теплопостачання;
  • відремонтувати системи гарячого та холодного водопостачання — аби запобігти невиробничим утратам води;
  • узгодити з теплопостачальними організаціями терміни проведення робіт, відповідно до графіків;
  • провести ревізії електрощитових та мереж електропостачання до безперебійної роботи;
  • отримати акт про готовність об’єкта до опалювального сезону — відповідно до Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду, затверджених наказом Міненерговугілля та Мінрегіону від 10.12.2008 № 620/378.

Призначте відповідальних за всі види робіт і контролюйте, аби вони вчасно виконували ці роботи.

До початку опалювального сезону нагадайте колегам про правила пожежної безпеки: заборону використовувати саморобні опалювальні прилади, несертифіковані подовжувачі тощо.

Ремонт

Ремонтні роботи осінньо-зимового періоду також здебільшого стосуються підготовки до опалювального сезону. Аби уникнути втрат тепла і підвищити енергоефективність закладу, за потреби відремонтуйте фасади, підвали й покрівлі. Замініть або утепліть вікна, вхідні двері тощо.

Перевірте організацію відведення стічних вод, очистіть стоки. Відремонтуйте вимощення, аби не допустити зсувів і просідання фундаментів.

Проконтролюйте, як працюють системи пожежогасіння — пожежні крани, вогнегасники тощо.

Опалювальний сезон в медзакладі: що перевірити та підготуватиЧитайте: "Премии медработников: формируем Положение"

Миття вікон

Восени в усіх закладах охорони здоров’я миють вікна. Перш ніж направляти на цю роботу працівників, перевірте, аби відповідальна особа провела з ними цільовий інструктаж з охорони праці. Навіщо це робити безпосередньо перед виконанням робіт? Аби нагадати виконавцям, що треба бути максимально уважним і обережним.

Близько 40% нещасних випадків виробничого характеру, які трапляються з молодшими медичними сестрами, спричинені падінням під час миття вікон.

Проведіть роз’яснювальні бесіди з працівниками. Розкажіть, як запобігти виробничому та невиробничому травматизму в осінньо-зимовий період.

Перевірки з охорони праці

Опалювальний сезон в медзакладі: що перевірити та підготувати
Анжела Мартинюкзавідувач відділу охорони праці Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я
Про стан охорони праці в закладі охорони здоров’я піклуйтеся постійно, а не лише напередодні перевірок. Законодавство України покладає на всіх роботодавців обов’язок забезпечувати безпечні й нешкідливі умови праці (ст. 153 Кодексу законів про працю України).

Надвірні роботи

Часто працівники закладів охорони здоров’я травмуються й через те, що взимку виходять на вулицю (виносять сміття, перебігають із корпуса в корпус тощо) у літньому взутті, яке на льоду дуже слизьке. Тож аби уникнути неприємностей, попередьте їх про небезпеку.

Завезіть пісок або соляно-піскову суміш для посипання дорожнього покриття території закладу. Придбайте засоби індивідуального захисту працівників та господарський інвентар, як-от:

  • лопати для прибирання снігу;
  • лопати для піску;
  • відра;
  • льодоруби;
  • попереджувальні стрічки, аби загородити територію, де падають бурулі, тощо.

Проконтролюйте, аби перед прибиранням снігу чи посипанням доріжок двірники та інший персонал пройшли відповідний інструктаж.зміст

Нові вимоги до ліцензування медичної практики