План скринінгу на первинному рівні: лист від МОЗ

Перегляньте план скринінгу, який у МОЗ підготували для керівників структурних підрозділів охорони здоров'я, та зверніть увагу на нозології щодо яких рекомендовано проводити дослідження.

Профілактика та раннє виявлення хвороб мають стати основними напрямами роботи медзакладів первинної ланки. Тому стимулювання пацієнтів до регулярних медоглядів, а медпрацівників до проведення роз’яснювальної роботи повинно бути належним чином врегульовано на рівні адміністрації та вищих органів управління.

План скринінгу на первинному рівні: лист від МОЗЧитайте: "Атестація медичних працівників: 10 найпопулярніших статей"

Більше того, на початку лютого МОЗ  надіслав керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій рекомендації щодо впровадження періодичних оглядів здорових людей з метою раннього виявлення захворювань. Основа цих рекомендацій – план скринінгових досліджень на первинному рівні.

  • Гіпертонічна хвороба та інші серцево-судинні захворювання
  • Цукровий діабет
  • Рак шийки матки
  • Колоректальний рак (КРР)
  • Рак молочної залози (РМЗ)
  • Рак передміхурової залози (РПЗ)

План скринінгових досліджень також містить рекомендації щодо груп ризику пацієнтів, вікових характеристик, статі, методу виявлення, а також вказівки щодо періодичності дослідження.

План скринінгу на первинному рівні: лист від МОЗЧитайте: "Реимбурсация в Украине" 

Скачайте план скринінгу на первинному рівні

План скринінгу на первинному рівні: лист від МОЗ

Нові вимоги до ліцензування медичної практики