Умови відпустки медичного працівника, який тимчасово перебуває за кордоном під час воєнного стану
Запитання
Що робити, якщо працівник, який перебуває за кордоном, використав 90 днів відпустки, але не може стати до роботи?
Відповідь
Відповідь на дане запитання в «Експертус Медзаклад» дає шеф-редактор «Експертус Кадри», Ірина Житкова.
Оновлена е-книга про колективний договір
Роботодавець обов’язково у період дії воєнного стану надає за заявою працівника, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, відпустку без збереження зарплати тривалістю, визначеною у заяві, але не більше 90 к. дн.
✅✅✅ Відпустки медичних працівників
Працівник, який використав 90 к. дн. відпустки за цією підставою та не готовий повернутися до роботи, може:
- оформити інші види відпусток без збереження зарплати за згодою роботодавця або без його згоди — на підставі статті 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустку)
- просити роботодавця надати відпустку без збереження зарплати на підставі статті 26 Закону про відпустки, наприклад, на час карантину або воєнного стану
- звільнитися, наприклад, за власним бажанням чи за угодою сторін
Держпраці не радить роботодавцям звільняти за прогул працівників, які виїхали під час воєнного стану за кордон або в інший населений пункт в Україні. Якщо роботодавець не планує скорочувати посаду працівника, що виїхав за кордон, може на його посаду прийняти нового працівника за строковим трудовим договором.
Якщо працівник відмовляється оформити відпустку без збереження зарплати і звільнятися, табелюйте позначкою «НЗ» (неявки з нез’ясованих причин) до вирішення питання.
⚡ Формуємо обсяг діяльності медзакладу ⚡ Складаємо штатний розпис ⚡ Обираємо систему оплати праці ⚡ Оформлюємо трудові відносини з працівниками ⚡ Готуємося до перевірки ⚡ Держпраці