Чи має право лікар-педіатр-неонатолог виконувати обов’язки лікаря-педіатра

2040

Запитання

В штаті центральної районної лікарні працює один педіатр та один неонатолог. Для забезпечення цілодобової ургентної допомоги дитячому населенню району педіатри віднесені до категорії, яка залучається до оплачуваних чегувань вдома у вихідні та святкові дні. Чи можна залучати лікаря-неонатолога закладу, який не має сертифіката педіатра, до даних чергувань на дому як педіатра для надання ургентної допомоги дітям у вихідні та святкові дні, маючи на це його згоду? Якщо ні, то чи існують якісь інші шляхи юридично вірного рішення даної проблеми, окрім направлення лікаря-неонатолога на курси спеціалізації по педіатрії? Наприклад, стажування на робочому місці. (За редакцією автора)

Відповідь

Для залучення лікарів до чергування вдома замало однієї згоди лікаря. Потрібно дотримувати вимог чинного законодавства України, що врегульовують залучення медичних працівників до чергувань. Ці положення відображені в спільному наказі Мінсоцполітики та МОЗ «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Наказ № 308/519).

Скачати посадову інструкцію лікаря-педіатра-неонатолога

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуску 78 «Охорона здоров’я», затверджений наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117, висуває до лікаря-педіатра-неонатолога та лікаря-педіатра стаціонару різні кваліфікаційні вимоги.

Зокрема, лікар-педіатр повинен мати повну вищу освіту за напрямом підготовки «Медицина», спеціалізацію за фахом «Педіатрія» (інтернатура, курси спеціалізації). Натомість лікар-педіатр-неонатолог повинен мати повну вищу освіту за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Педіатрія» та спеціалізацію за фахом «Неонатологія».

Отже, лікар-педіатр-неонатолог не має права виконувати обов’язки лікаря-педіатра без проходження додаткової спеціалізації. Навіть якщо йдеться про чергування вдома. А отже, адміністрація закладу не лише не має права, але й не повинна включати у графік чергувань по лікарні вдома лікаря-педіатра-неонатолога.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Профілактичний наркологічний огляд

Читайте, хто має право проводити профілактичні наркологічні огляди, як підприємству організувати огляд для своїх працівників та які документи врегульовують ці питання
11314

Паліативна допомога: три зміни з нового наказу МОЗ

Нові форми взаємодії з паліативними пацієнтами, нові обов’язкові документи та підвищена увага до дітей. Такі основні зміни в організації паліативної допомоги МОЗ затвердило новим наказом. Розберіться, як це вплине на роботу вашого закладу
17276

Медична рада: як організувати роботу

Медична рада ЗОЗ допоможе розробити систему контролю якості медичної допомоги та впровадити позитивні зміни в закладі. Читайте, як організувати діяльність цього консультативно-дорадчого органу та які обов'язки керівника медзакладу
9804