Чи може заступник головного лікаря підписувати накази у разі тимчасової відсутності керівника

2164

Запитання

Які підстави для наказу про ухвалення рішень, підписання наказів та фінансово-господарських документів заступником головного лікаря з медичної частини в разі його перебування за межами закладу (засідання обласної колегії, міської медичної ради, урочистостей до свят). (За редакцією автора)

Відповідь

Залежить від того, чи оформлене документально перебування головного лікаря за межами ЗОЗ.

Скачати форми і зразки документів

Відсутність документально оформлена

Якщо тимчасова відсутність головного лікаря оформлена, наприклад, як відрядження, його обов’язки покладають на заступника головного лікаря з медичної частини.

Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника буває як без звільнення працівника від своїх основних обов’язків, так і зі звільненням працівника від своїх основних обов’язків.

Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення працівника від своїх основних обов’язків — це заміна працівника, відсутнього через хворобу, відпустку (без звільнення від основних трудових обов’язків), коли інший працівник поряд зі своєю основною роботою виконує обов’язки тимчасово відсутнього працівника.

Виконання обов’язків за посадою тимчасово відсутнього працівника (тимчасове заступництво) передбачає звільнення від своїх основних обов’язків (лист Мінсоцполітики «Щодо виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника» від 19.04.2011 № 126/06/186-11). Тимчасове заступництво — це виконання службових обов’язків за посадою тимчасово відсутнього працівника, коли цього вимагає виробнича необхідність (роз’яснення Державного комітету Ради Міністрів СРСР з питань праці і заробітної плати та Секретаріату ВЦРПС «Про порядок оплати тимчасового заступництва» від 29.12.1965 № 30/39).

Якщо працівник підприємства, установи, організації виконує службові обов’язки за більш відповідальною посадою тимчасово відсутнього працівника, коли це пов’язано з розпорядчими функціями, маємо тимчасове замісництво тотожне заступництву (лист Мінсоцполітики від 21.07.2011 № 590/13/84-11). Працівник тимчасово виконує обов’язки за посадою відсутнього працівника за наказом (розпорядженням) по підприємству. У цьому випадку заступник головного лікаря з медичної частини, який виконує обов’язки головного лікаря, уповноважений видавати накази, зокрема про ухвалення нагальних рішень, підписувати накази та фінансово-господарські документи. Але варто пам’ятати, що зазначені повноваження мають бути передбачені його посадовою інструкцією.

Як оформити заміну на час відпустки, хвороби, відрядження

Окремо звертаємо увагу на останні зміни в Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників, відповідно до яких виключено посаду головного лікаря (наказ МОЗ «Про внесення змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров’я» від 31.10.2018 № 1977; далі — Наказ № 1977). З 1 січня 2019 року генеральний директор ЗОЗ, який може мати заступника, керує виробничо-господарською та фінансово-економічною діяльністю закладу, а медичний директор здійснює керівництво закладом з медичних питань. Особи, призначені на посади керівників у сфері охорони здоров’я до набрання чинності Наказом № 1977, виконуватимуть свої обов’язки до проведення нових конкурсів (п. 3 Наказу № 1977).

Відсутність не оформлена документально

У цьому випадку заступник головного лікаря з медичної частини не має права видавати накази про ухвалення нагальних рішень, підписувати накази та фінансово-господарські документи. Такі дії будуть неправомірними, їх можна оскаржувати.

Щоб надати максимально точну відповідь, яка враховуватиме всі супутні обставини, потрібно деталізувати ситуацію, що склалась у ЗОЗ.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки медичних працівників

Відпустки медичних працівників через професійні особливості викликають багато запитань у відділу кадрів медичного закладу. Розкажемо, як правильно надати відпустку та які документи оформити
91817

Графік відпусток медпрацівників — 2024: як скласти

У гарячий весняно-літній період використовуйте складений заздалегідь графік відпусток медичних працівників на 2024 рік. Важливо, щоб кожен структурний підрозділ медзакладу безперебійно працював впродовж року
32812