Як відшкодувати витрати на відрядження
Запитання
В нас працівник відправлений у відрядження на 3 місяці. Згідно з законодавством 30 днів оплачуються як добові. Як бути з проживанням у гуртожитку? Відшкодовувати тільки 30 діб чи всі дні перебування у відрядженні? Є договір, є квитанція на оплату. (За редакцією автора)
Відповідь
Службове відряження — це поїздка співробітника за розпорядженням керівника на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи.
Як упровадити нові посади керівників
Основний документ, який регулює відносини роботодавця з відрядженими працівниками у бюджетних установах, — Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59 (далі — Інструкція № 59).
Службові відрядження оформлюйте наказом головного лікаря. У наказі зазначте:
- прізвище, ім’я, по батькові працівника
- посаду, яку він обіймає
- пункт призначення
- найменування установи, куди відряджений працівник
- термін відрядження
- мету відрядження
Установа забезпечує коштами відрядженого працівника, аби він міг проводити поточні витрати під час службового відрядження (п. 4 розд. I Інструкції № 59).
Строк відрядження визначає керівник або його заступник. Однак строк не може перевищувати 30 календарних днів, за винятком випадків, передбачених постановою КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 № 98 (далі — Постанова № 98). Тобто добові нараховуйте за перші 30 діб перебування у відрядженні.
Постанова № 98 також визначає витрати, що відшкодовуються відрядженим працівникам за наявності підтвердних документів. Це комісійні витрати у разі обміну валюти, а також витрати на:
- проїзд до місця відрядження і назад, а також за місцем відрядження
- оплату вартості проживання у готелях (мотелях), інших житлових приміщеннях
- побутові послуги, що включені до рахунків на оплату вартості проживання у місцях проживання
- бронювання місць у готелях у розмірах не більш як 50% вартості місця за добу
- користування постільними речами в поїздах
- оформлення закордонних паспортів
- оформлення дозволів на в’їзд (віз)
- оплату вартості страхового поліса життя або здоров’я відрядженого працівника або його цивільної відповідальності
- обов’язкове страхування та інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду та перебування у місці відрядження
- оплату службових телефонних розмов
Зверніть увагу! Вичерпний перелік витрат, пов’язаних із проживанням у готелях (мотелях), інших житлових приміщеннях за час перебування у відрядженні, що відшкодовуються відрядженому працівнику, визначений Постановою № 98 та Інструкцією № 59.
Граничні розміри витрат на найм житлового приміщення під час відрядження для працівників підприємств, установ та організацій, що повністю або частково утримуються за рахунок бюджетних коштів, визначає Постанова № 98. Для відряджень по Україні верхня межа — 600 грн на добу. Інших обмежень щодо проживання відрядженого працівника чинні нормативні документи не містять.
Отже, відшкодовуйте витрати на проживання за весь час відрядження. Підстава — оригінали підтвердних документів, тож зобов’яжіть відрядженого працівника вчасно їх надати.
- Нові посади керівників, або Все, що ви хотіли знати про Наказ МОЗ № 1977
- Медичний директор і його заступники: як визначати керівні посади
- Генеральний директор КНП з економічною освітою: чи правомірно
- Як увести у штатний розпис посаду медичного директора та його заступників
- Як установити посадові оклади гендиректору, меддиректору та їхнім заступникам
- Посадова інструкція медичного директора
- Посадова інструкція заступника генерального директора
- Чи може особа одночасно бути і директором, і медичним директором