Надбавка за складність і напруженість роботи

2805

Запитання

Чи можливо працівнику, який виконує обов’язки тимчасово відсутнього працівника за більш відповідальною посадою, встановити надбавку за складність і напруженість у роботі, якщо за основною посадою він такої надбавки не мав?

Відповідь

Надбавки медичному працівнику за високі досягнення в праці, виконання особливо важливої роботи, складність, напруженість у роботі встановлюють згідно з пунктом 4.4 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови № 308/519).

Граничний розмір зазначених надбавок для працівника не має перевищувати 50% посадового окладу. У разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи чи порушення трудової дисципліни надбавки зменшують або скасовують.

Працівникові надбавки встановлює керівник, а керівнику — орган вищого рівня у межах фонду оплати праці.

Надбавку за складність і напруженість у роботі встановлюють за виконання конкретних важливих обов’язків. Рішення про надання працівнику такої надбавки має бути аргументованим і обгрунтованим. Жодних обмежень щодо встановлення такої надбавки виключно за основним місцем роботи Умови 308/519 не містять.

Актуальне в журналі «Управління закладом охорони здоров'я»:

Нові заклади та відділення з кардіологічної допомоги

Наказом № 975 МОЗ затвердило шість положень з кардіологічної допомоги. Дізнайтеся, як удосконалять систему кардіологічної допомоги у лікарнях і поліклініках та які відділення створять у них

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Надбавки медпрацівникам в зоні бойових дій за Постановою № 928: розмір, умови виплати

На надбавки за постановою КМУ від 25.08.2023 № 928 мають право медпрацівники ЗОЗ у зоні можливих та активних бойових дій, що фінансуються з держбюджету. З'ясуйте умови та розмір виплат
472