Чи зможуть медзаклади укладати договори з НСЗУ на понад рік?

За дорученням міністра охорони здоровʼя Віктора Ляшка НСЗУ розробила проєкт середньострокової моделі контрактування для ЗОЗ у Програмі медичних гарантій

Чи зможуть медзаклади укладати договори з НСЗУ на понад рік?

Нині НСЗУ контрактує заклади охорони здоров'я в межах Програми медичних гарантій на один рік. Це має певні недоліки, як-от стислі строки для укладення договорів, дублювання попередніх угод на аналогічні пакети медичних послуг (близько 95%), перевірка одних і тих самих документів. 

Зміни до Програми медичних гарантій від 16.04.2024

МОЗ повідомляє, що за дорученням міністра охорони здоровʼя Віктора Ляшка НСЗУ розробила проєкт середньострокової моделі контрактування для ЗОЗ у Програмі медичних гарантій. Такий підхід неодноразово обговорювали з керівниками лікарень під час робочих відряджень очільника МОЗ. Також це питання порушували голови громад на останньому засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. 

Раніше про плани укладати договори із ЗОЗ строком до трьох років повідомляла голова НСЗУ Наталя Гусак. Вона представила напрацювання середньострокової моделі контрактування під час чергової апаратної наради в МОЗ.

Запропонована модель передбачатиме можливість для лікарень підписувати договори про медичне обслуговування населення за програмою медгарантій на період більше ніж один рік. Це дасть змогу ЗОЗ своєчасно отримувати оплату за надані послуги й завчасно планувати фінансову та операційну діяльність. Також запропоновані зміни сприятимуть зменшенню навантаження на ЗОЗ у частині переукладання договорів. А НСЗУ, своєю чергою, матиме змогу проводити моніторинг і точніше оцінювання роботи ЗОЗ, а також виконання ними договірних зобов’язань.

Раніше Уряд змінив порядок реалізації Програми медичних гарантій — 2024.

За матеріалами МОЗ та Експертус Медзаклад

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма № 086/о: медична довідка для вступу до закладів освіти

Довідку за формою № 086/о видає лікар первинної медичної допомоги після завершення повного обстеження і винесення лікарського висновку про стан здоров’я. Це медичний документ для подання до закладів освіти всіх рівнів
279696

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді