Парламент у першому читанні прийняв закон про наглядові ради при медзакладах

Комітет ВРУ з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування має доопрацювати законопроєкт до другого читання

23 лютого ВРУ у першому читанні прийняла за основу проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення спроможності наглядових рад закладів охорони здоров’я та продовження спрощеного періоду реорганізації в державні некомерційні підприємства від 28.09.2023 № 10094 (далі — Законопроєкт № 10094).

Законопроєкт № 10094 вказує в Основах законодавства України про охорону здоровʼя таку інформацію:

«До складу наглядової ради закладу охорони здоров’я, крім представників власника закладу охорони здоров’я (уповноваженого ним органу) та відповідних органів виконавчої влади та/або органів місцевого самоврядування, входять (за їхньою згодою) депутати місцевих рад, представники громадськості та громадських об’єднань, діяльність яких спрямована на захист прав у сфері охорони здоров’я, організацій, що здійснюють професійне самоврядування у сфері охорони здоров’я.

За рішенням власника або уповноваженого органу управління до складу наглядової ради державного чи комунального закладу охорони здоров’я можуть входити іноземці (крім громадян Російської Федерації або Республіки Білорусь) або особи без громадянства.

До складу наглядових рад включаються незалежні члени наглядової ради, кількість яких повинна становити більшість членів наглядової ради. Порядок утворення, вимоги до членів наглядової ради закладу охорони здоров’я, права, обов’язки наглядової ради закладу охорони здоров’я, типове положення про неї затверджуються Кабінетом Міністрів України».

Крім того, Законопроєкт № 10094 до 31.12.2024 продовжує пільговий період для реорганізації державних закладів охорони здоров’я у державні некомерційні підприємства.

Нині документ знаходиться на доопрацюванні перед другим читанням у ВРУ.

Раніше Уряд урегулював порядок створення наглядових рад у медичних закладах, а Верховна Рада зареєструвала законопроєкт про самоврядування у сфері охорони здоровʼя.

За матеріалами ВРУ

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Епілепсія у дорослих: протокол лікування

Яка класифікація епілепсії та які етапи надання допомоги дорослим пацієнтам з епілепсією. Читайте у статті та скачуйте протокол медичної допомоги при епілепсії
9168

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді